Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Cięcie laserowe

Cięcie laserem jest jednym z najpowszechniejszych sposobów obróbki różnego tworzywa, głównie metalu. Jego zastosowanie widoczne jest w wielu branżach przemysłu, od górnictwa po produkcję ozdób, wykonywanie wzorów i automotive. Dzięki precyzji nowoczesnej technologii, która swoje uznanie zyskała już kilkanaście lat temu, jest to wręcz idealne narzędzie do wszystkich prac, w których liczy się nawet milimetr dokładnego cięcia.

  1. Cięcie laserem zasada działania
  2. Parametry cięcia laserem

Cięcie laserem zasada działania

Wycinanie laserowe różnego rodzaju materiałów przy pomocy lasera jest niezwykle powszechne. Spowodowane to jest tym, że nowoczesne urządzenie charakteryzuje się bardzo wysoką dokładnością i precyzją wykonywanego cięcia. Wiązka laserowa to nic innego jak skupione światło o określonej długości fal, które uderzając w powierzchnię danego materiału nagrzewają ją, a w konsekwencji stapiają lub powodują jej całkowite odparowanie. W celu usprawnienia całego procesu można wykorzystać gazy procesowe, którymi mogą być azot i tlen. Dokładne działanie lasera bardzo szczegółowo przedstawia na swojej stronie Fabryka 4x4, która od lat specjalizuje się w cięciu laserem. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań można także skorzystać z porady ekspertów, którzy dostępni są przez cały tydzień.

Przy pomocy lasera można ciąć bardzo dużo materiałów. Jest on niezwykle skuteczny i rzadko, które tworzywo jest w stanie mu się oprzeć. Za jego pomocą można skutecznie obrobić stal nierdzewną, czarną i aluminium. Laser przydaje się także coraz częściej do cięcia drewna, a także wykonywania rozmaitych wzorów na każdej powierzchni. Wycinanie laserowe jest niezwykle precyzyjne, szybkie i gwarantuje, że krawędzie będą bardzo gładkie.

Parametry cięcia laserem

To jakie parametry należy dobrać do cięcia laserem zależy głównie od materiału, jaki ma być poddany obróbce. W internecie można znaleźć między innymi tabelki, które przypisane są do danego tworzywa. Dzięki temu można odpowiednio ustawić urządzenie, które będzie wykonywało pracę. Należy jednak pamiętać, że cięcie laserowe jest procesem skrupulatnym, dlatego też stosuje się je w obróbce materiałów, których wymiary muszą się zgadzać, co do milimetra. Sam laser jest urządzeniem nowoczesnym i jego stosowanie znacząco podnosi możliwości firmy, a także pozwala poszerzyć jej usługi. Niezbędne jest jednak do jego obsługi odpowiednie zaznajomienie się z wszelkimi parametrami materiałów, które będą obrabiane przez pracowników. Więcej informacji można uzyskać na ten temat na stronie https://www.laserfabryka4x4.pl/oferta/ciecie-laserem-blachy-2d.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.