Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
OFM

Choć spora część z nich jeszcze nie może oddać krwi, gorąco namawiali do tego innych. Mowa o działaczach Ogólnopolskiej Federacji Młodych, którzy w całej Polsce zachęcali do honorowego krwiodawstwa. Byli też w Słubicach.

Przedstawiciele Ogólnopolskiej Federacji Młodych w całej Polsce przeprowadzili akcję promującą oddawanie krwi. Młodzież pojawiła się również na ulicach kilku lubuskich miast: Zielonej Góry, Zbąszynka, Żar, a także – Słubic.

- Organizowaliśmy akcję uświadamiającą oraz zachęcającą do oddawania krwi. Sami nie jesteśmy w stanie zorganizować takowej zbiórki, tym bardziej że połowa uczestników akcji jest jeszcze niepełnoletnia – wyjaśnia Tamara Bak z OFM.

Dlatego młodzież skupiła się na bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami swoich miast. Przekazywali im ulotki i w rozmowie wyjaśniali, dlaczego warto oddać krew – to nic nie kosztuje, a można uratować komuś życie. Informacje zostawiali również na słupach ogłoszeniowych.

A gdzie znaleźć najbliższy punkt krwiodawstwa? Polecamy zajrzęć TUTAJ. Zapraszamy również do bieżącego śledzenia naszej strony, na której publikujemy informacje o akcjach honorowego krwiodawstwa w naszej okolicy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Lechita 2020-07-31 14:42
Wszyscy namawiają do oddawania krwi (bardzo dobry pomysł), ale jak stałej stacji krwiodawstwa w Słubicach nie było, tak nie ma. Przecież już dawno o to proszono.
#2 dodo19781 2020-07-31 21:50
Dokładnie a jak są organizowane zbiorki to w czasie gdy większość przebywa w pracy na terenie Niemiec ,sam chętnie oddam krew tylko nie mam jak
#3 szunia 2020-08-01 11:36
Bus nie może przyjeżdżać po południu, bo musi jeszcze wrócić. A wziąć dzień czy pół dnia wolnego raz na dwa miesiące to chyba nie aż taki problem? Kto nie chce, szuka powodu... Oczywiście przydałaby się stacja, ale chcący jakoś sobie radzą.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.