Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Odzyskany Mercedes S500

Lubuscy pogranicznicy odzyskali wartego blisko ćwierć mln zł Mercedesa S500. Złodziej próbował uciekać nim przez polsko-niemiecką granicę. Po pościgu został zatrzymany w Boczowie. 

Do zdarzenia doszło 2 lipca rano po niemieckiej stronie. Patrol ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku postanowił skontrolować przejeżdżającego akurat Mercedesa S500 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie zatrzymał się jednak do kontroli i zaczął uciekać w stronę Polski.

Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po kilku kilometrach utracili jednak pojazd z widzenia. - Rozpoczęto przeszukiwanie przyległych parkingów znajdujących się przy drodze A2 oraz przy drodze krajowej nr 92 na odcinku do Torzymia – opowiada Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze zauważyli kierowcę na stacji paliw w Boczowie. Okazał się nim 24-letni obywatel Niemiec tureckiego pochodzenia.

Pojazd, którym uciekał, był ukryty kilometr dalej w zaroślach. To Mercedes S500 w wersji Coupe z 450-konnym silnikiem o szacunkowej wartości 240 tys. zł. Nosił ślady włamania, miał m.in. uszkodzony zamek w drzwiach. Szybko ustalono, że 2 lipca został skradziony w Berlinie.

Kierowca pojazdu został zatrzymany, odmówił jednak składania zeznań. W trakcie przeszukania mężczyzny znaleziono przy nim amfetaminę.

Postępowanie w sprawie kradzieży pojazdu i posiadania narkotyków prowadzą policjanci z Sulęcina.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-07-02 19:41
Europa bez granic :lol: Do tego złodziej bandyta, obywatel Niemiec, tureckiego pochodzenia. Bezcenne!

ps. Ciekawe jakie statystyki mieli nasi zachodni sąsiedzi na czas zamkniętych granic?! Pewnie ilość kradzieży i kradzieży z włamaniem spadła na łeb na szyje;)
#2 Daro33 2020-07-03 12:00
No i wtopa! Trzeba było mieć dobre buty i uprawiać jogging co rano, na minimum 2 km, lub sprint na 1km. Nasz rodak przebił się przez most w ffo naginając czaso-przestrzen sprintem z "buta" gubiąc niemieckich wyjadaczy pączków.
#3 cinek88 2020-07-03 19:40
Daro33@ ...naginając czaso-przestrzeń, hehe to było dobre :lol:

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.