Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Internat ZST w Słubicach

Polscy uczniowie ze szkół we Frankfurcie  w sierpniu będą mogli wrócić do internatu przy Zespole Szkół Technicznych. Obiekt ten, ze względu na obostrzenia związane z epidemią COVID-19, od marca jest zamknięty.

Problemów z zakwaterowaniem nie było, gdy uczniowie przebywali w domach, a szkoły w Niemczech (podobnie jak w Polsce) pozostawały zamknięte. Jednak, gdy u naszych sąsiadów wróciła nauka stacjonarna, musieli się gdzieś podziać.

Pomocną rękę do polskich uczniów wyciągnęły władze Frankfurtu. Chętna młodzież mogła zamieszkać w internacie po drugiej stronie Odry, a za ich pobyt płaciły niemieckie władze. W sierpniu jednak sytuacja ma wrócić do normy.

Starosta słubicki Leszek Bajon, któremu podlega obiekt przy ul. Sienkiewicza, poinformował, że właśnie w tym miesiącu internat zostanie otwarty. 19 czerwca spotkał się w tej sprawie z zastępczynią nadburmistrza Frankfurtu nad Odrą Mileną Manns i zadeklarował, że uczniowie będą mogli korzystać z internatu z początkiem kolejnego roku szkolnego. Ten rozpoczyna się w sąsiedniej Brandenburgii 10 sierpnia.

Ich koleżanki i koledzy uczący się w polskich szkołach, a korzystający z możliwości zakwaterowania w internacie, dołączą do nich od 1 września.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.