Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wojtek Rzeszutek

Dwuletni Wojtuś z Rzepina choruje na złośliwy nowotwór nadnerczy. Żeby go pokonać, jego potrzebne są pieniądze – na razie celem jest zebranie 50 tys. zł. Do pomocy przyłączyli się włodarze i urzędnicy z Rzepina. Wyzwali kolejnych 10 osób i instytucji do podjęcia #ChallengeGminaRzepinDlaWojtusia. 

To nowotwór nadnerczy

Wojtuś Rzeszutek ma 2 latka i 4 miesiące.  Walczy z groźną chorobą. Pod koniec lutego zaczął gorączkować, przestał chodzić.

Po dłuższych konsultacjach w szpitalach Słubicach, Sulęcinie i w Zielonej Górze trafił do Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu z podejrzeniem ostrej białaczki. Okazało się jednak, że cierpi na nowotwór złośliwy nadnerczy, postać rozsianą, ze zmianami w szpiku i kręgosłupie.

Gdzie wpłacać pieniądze?

Do tego, żeby mógł walczyć o zdrowie, potrzebne jest wsparcie finansowe. Zbiórka na rzecz Wojtusia jest dostępna na stronie: zrzutka.pl/mk8bbm.

Tam można bezpośrednio wpłacić pieniądze. Jak na razie zrobiło to blisko 100 osób, a zebrana kwota (w dniu pisania artykułu) to prawie 6 tys. zł.

Pompki od burmistrza

Do pomocy włączył się także burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis. Na wzór innych, podobnych akcji, ogłosił wyzwanie oznaczone hasztagiem: #ChallengeGminaRzepinDlaWojtusia.

Zasady wyzwania są proste. Należy nagrać filmik, w którym zaprezentujemy wykonanie zadania – a jest nim dowolna aktywność fizyczna, powtórzona min. 10 razy. Następnie należy nominować kolejne osoby. A potem wpłacić na stronie zbiórki Wojtusia min. 1 zł za każde powtórzenie wykonanej czynności.

Z tego zadania już wywiązali się rzepińscy urzędnicy. Wspólnie wykonali 10 pompek na placu przed urzędem, co można zobaczyć na poniższym filmie.

A kogo nominowali włodarze Rzepina? Na liście znaleźli się m.in. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, MSK Ilanka Rzepin, AMP Futbol Polska, Nadleśnictwo Rzepin, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki i starosta sulęciński Tomasz Jaskuła.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.