Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Studia cyfrowe

Jak cyfryzacja zmienia nasze społeczeństwo? Tym między innymi będą zajmować się studenci, którzy podejmą naukę w European New School of Digital Studies – nowym, wspólnym projekcie Viadriny i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nowy kierunek zaprezentuje się podczas Virtual Campus Day – spotkanie odbędzie się online.

Cyfryzacja życia to zagadnienie, któremu z wielu stron będą przyglądać się studenci studiów Master of Digital Entrepreneurship (MoDE) na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Pierwszy raz pisaliśmy o nim w sierpniu 2019 roku - ZOBACZ.

Program studiów magisterskich ruszy w ramach nowo powstałej European New School of Digital Studies (ENS), wspólnym projekcie Viadriny i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Czekają na zgodę ministerstwa

Po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, będzie to kierunek wspólny obu uniwersytetów. Jednak, podobnie jak w przypadku studiów o Polsce, kadra CP czeka na „zielone światło” od ministerstwa, żeby ruszyć z rekrutacją.

- Na razie rekrutacja odbywa się tylko na Viadrinę, ale po uzyskaniu zgody z ministerstwa otworzymy rekrutację po polskiej stronie. Liczymy na to, że dostaniemy ją w najbliższym czasie – wyjaśnia Ewa-Bielewicz-Polakowska.

Rekrutacja już ruszyła

Rekrutacja (na razie po niemieckiej stronie) trwa od początku czerwca, na przyszłych studentów czeka 30 miejsc.

- Czekamy na ambitnych studentów, którzy chcą powiązać naukowe rozważania z konkretnymi wyzwaniami związanymi z cyfryzacją. W ENS kształcimy kolejne pokolenie przedsiębiorców wiedzy cyfrowej - ludzi, którzy będą kształtować przyszłość w odniesieniu do nauki – mówi prof. dr Jürgen Neyer, dyrektor ENS.

Dla kogo studia?

Są to studia drugiego stopnia - kandydaci muszą już posiadać tytuł licencjata oraz co najmniej dziesięć punktów ECTS w jednej z głównych dziedzin programu: nauk humanistycznych i społecznych, prawa, ekonomii lub informatyki. Należy także udokumentować znajomość języka angielskiego na poziomie C1.

Każdy kandydat powinien także złożyć list motywacyjny przedstawiający możliwości i wyzwania stojące przed społeczeństwem cyfrowym oraz własny pomysł na projekt w zakresie przedsiębiorczości cyfrowej. Przeprowadzone zostaną także rozmowy kwalifikacyjne.

Dowiedz się więcej

Dla tych, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej, ENS organizuje spotkanie informacyjne online (w j. angielskim). Odbędzie się ono 12 czerwca w godz. 16-17.30.

Rejestracja na spotkanie: europeannewschool.com/#campusday.

Więcej informacji o nowym kierunku studiów: europeannewschool.com.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.