Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Papierosy

Niezłą kontrabandę przewoził estoński kierowca w ciężarówce. Funkcjonariusze Lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej znaleźli ukryte za paletami z drewnem 480 tys. paczek nielegalnych papierosów. Ich rynkowa wartość to aż 6,8 mln zł.

Lubuska KAS niedaleko przejścia granicznego w Świecku zatrzymała do kontroli samochód ciężarowy, którym kierował 50-letni Estończyk. Z dokumentów wynikało, że przewozi drewno kominkowe i akcesoria do mebli. Miał jednak coś jeszcze - z tyłu naczepy, za paletami z drewnem funkcjonariusze zaleźli szare kartony z papierosami z białoruskimi znakami akcyzy.

Na 24 paletach znajdowało się 480 tys. paczek papierosów, łącznie około 10 mln sztuk, bez polskich znaków akcyzy. Ich rynkową wartość KAS wyceniła na 6,8 mln zł. - Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży, skarb państwa straciłby z tytułu podatku akcyzowego 8,7 mln zł, podatku VAT 2,15 mln zł, a cła ponad 230 tys. zł – wylicza rzecznik lubuskiej KAS.

Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach prowadzi postępowanie karne skarbowe wobec estońskiego kierowcy. Zarzuca mu przemyt towaru o znacznej wartości. Grozi mu wysoka kara finansowa i do 6 lat więzienia.

Poniżej film udostępniony przez KAS.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 slubfurt79 2020-06-12 12:28
U nas na przejściu celnicy zawsze najcięższą robotę robili, naprawdę lekko nie mieli. Często zastanawialiśmy się, jak to jest że nie mieli takich samych przywilejów, szczególnie emerytalnych...

ps. Gratuluję, dobra robota.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.