Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Dobra wiadomość dla miłośników książek. Od 1 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice wznawia swoją działalność. Czytelników będą jednak obowiązywać restrykcje sanitarne, a zwracane książki mają  trafiać do kwarantanny.

Biblioteka

Jedna z najważniejszych zasad mówi o tym, że każda osoba odwiedzająca bibliotekę musi posiadać rękawiczki ochronne i osłonę twarzy, np. maseczkę. Będzie też wydzielone stanowisko do dezynfekcji rąk.

Zmiana godzin otwarcia

Ponadto zmienią się godziny otwarcia biblioteki. Będą krótsze niż przed pandemią. W poniedziałki 10-17, a od wtorku do piątku 9-15 (w sobotę nieczynne). Dodatkowo w środku dnia będzie obowiązywać półgodzinna przerwa techniczna (12-12.30).

Maksymalnie 4 osoby

Jednocześnie w bibliotece będą mogły przebywać maksymalnie 4 osoby (2 w oddziale dla dorosłych i 2 w oddziale dla dzieci). A każda zwracana książka będzie trafiać do… 7-dniowej kwarantanny (w tym czasie nikt nie będzie mógł jej wypożyczyć).

Jest akceptacja Sanepidu

Procedury przygotowane przez dyrekcję placówki zostały już zaakceptowane przez słubicki Sanepid. Opracowano także nowy, tymczasowy regulamin, który będzie obowiązywać aż do odwołania.

REGULAMIN BIBLIOTEKI

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.