Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Piotr Gołdyn nie jest już wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Słubicach. Za jego odwołaniem głosowała większość radnych. Zdaniem inicjatorów wniosku, swoimi działaniami „negatywnie wpływał na pracę i funkcjonowanie rady”.

Piotr Gołdyn

Prezydium Rady Miejskiej w Słubicach. Z lewej odwołany Piotr Gołdyn

Decyzja zapadła 28 maja podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach. Co było powodem takiego ruchu ze strony radnych? Przed głosowaniem przewodniczący rady Grzegorz Cholewczyński przytoczył pełną treść uzasadnienia.

Negatywny wpływ na radę

- Radny Piotr Gołdyn podważając ustawowe kompetencje organu stanowiącego i wykonawczego gminy, a także swoją postawą i działaniami, negatywnie wpływa na pracę i funkcjonowanie Rady Miejskiej w Słubicach. Oczekiwania radnych w stosunku do wiceprzewodniczącego wiążą się z dobrą współpracą w zakresie prawidłowego funkcjonowania rady - czytamy we wniosku.

Argumenty radnych

Przed głosowaniem radni wzięli udział w dyskusji (burmistrza nie było na posiedzeniu). - Nikt nie podważa kompetencji i wkładu Piotr Gołdyna. Dalej będzie radnym. Chodzi o podważanie przez niego kompetencji burmistrza i rady - mówił Bernard Jasiewicz.

Głos zabrała także Agnieszka Pakulska. - To, że dyskutujemy i spieramy się czy myślimy inaczej nie jest przeszkodą. Wiceprzewodniczący to jest ktoś więcej niż zwykły radny, to jest nasz reprezentant. W pewnym momencie zabrakło wspólnego frontu - powiedziała.

Odwołany za kompetencje?

Co na to sam zainteresowany? - Słysząc państwa wypowiedzi, wygląda na to, że jestem odwoływany za wiedzę i kompetencję. Wydaje mi się, że burmistrz i przewodniczący rady to są organy publiczne, które podlegają krytyce i taką krytykę będę wyrażał w dalszym ciągu - powiedział P. Gołdyn. Bronił go radny Daniel Szurka, który stwierdził, że nie rozumie przedstawianych zarzutów i nie uważa ich za zasadne.

12 do 3

Po dyskusji odbyło się głosowanie. Do odwołania Piotr Gołdyna była potrzebna bezwzględna większość głosów radnych, czyli minimum 8. Ostatecznie wniosek poprało 12 radnych, 3 opowiedziało się przeciw.

Kto zajmie jego miejsce na stanowisku wiceprzewodniczącego? Na razie nie wiadomo. Do tematu będziemy wracać.

---

Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 germanik2753 2020-05-28 15:10
Ble,ble,ble.....Czy ktoś może wyjaśnić o co z tym odwołaniem p.Gołdyna ,tak po prawdzie, chodzi ?
#2 Redakcja Słubice24.pl 2020-05-28 15:56
Artykuł został uzupełniony o wypowiedzi radnych jak i samego zainteresowanego. Na dole znajdziesz link, który kieruje do naszej wcześniejszej publikacji, gdzie jest wspomniane nieco więcej o całej sprawie.
#3 sabot 2020-05-28 20:01
Te argumenty to chyba jakaś kpina. Zdaje się, że radni wnioskujący o odwołanie p. Gołdyna z funkcji w-ce przewodniczącego nie rozumieją, po co zostali naszymi przedstawicielami w procesie uchwalania prawa gminnego, gospodarowania naszymi podatkami i majątkiem wspólnym. To radni decydują, uchwalają i ponoszą odpowiedzialność za kształt miasta i jego finansów. To radni zatrudniają burmistrza, którego zadaniem jest wykonywanie ich decyzji podejmowanych w imieniu mieszkańców, a nie odwrotnie. Widać, że już na szczebel gminny trafiła praktyka wg schematu "Pan Prezes z Nowogrodzkiej zadecydował, a jego żołnierzyki biegną wykonać rozkaz". Skoro przewodniczący ucieka się do takich kroków, żeby wyeliminować osoby kompetentne, a jednocześnie niewygodne, umacnia to przekonanie, że jest coś na rzeczy z tymi działkami.
#4 christofm1953 2020-05-28 20:05
Germanik2753
Z odwolaniem Pana Piotra Goldynia to nie Ble,ble,ble
to jest polska rzeczywistosc, jezeli ktos prawde mowi,
i stara sie zeby mieszkancy pograniczni wspolnie mogli jak najszybciej znowu byc razen, to jest wrogiem nummer jeden.
Jeszcze piszac, o " papierowym miescie" tzn, ze wszystko na papierze.
I tak jest, tylko na papierze!!!
To koniec Demokracji, jezeli ktos ma inne zdanie!!!
Pozbyc sie, i odwolac, co to za zarzad, co za Burmistrz?
Pan Piotr Goldyn nie wplynal negatywnie na prace,i funkcjonowanie rady miejskiej.
Tylko Krytyka im sie nie podoba!!!
Ale co wieceje mowic, i pisac, i kto rzadzi teraz w tym kraju?
Juz teraz ludzie, obywatele boja sie o wypowiedzi o rzadzie!!! Wystraszeni! Bojazliwi!
A kto bedzie sprzeciwny, poczuje Bata tego rzadu!!!
Moze zostac jeszcze internowany!!!
To jest cofanie sie do lat 80dziesiatych!!!
#5 germanik2753 2020-05-28 21:42
christofm 1953
Pisząc ble,ble miałem na myśli,wyrażę to wprost,bełkotliwe uzasadnienie rady poza tym w pełni się z Panem zgadzam jak i z poprzednikiem- "sabot",którego wpis odpowiada w pełni moim przemyśleniom.Po pierwsze-wszyscy podobnie myślący powinni podjąć działania przeciw zmianom w zapisach planów zagospodarowania przestrzennego terenów przy u,Folwarcznej.Wg.mnie winien być to teren rekreacyjno-sportowy jako łącznik pomiędzy miastem a stadionem z ciekawymi pomysłami na aktywność fizyczną co bodajże już ktoś proponował .W drugiej kwestii tzn.apelu burmistrza o zamknięciu granicy to powiem,że mi po prostu wstyd.Gdy o tym przeczytałem nie wierzyłem własnym oczom...na co dzień uśmiechy,śledziki na moście,plany o dwumieście a my w takiej sytuacji pokazaliśmy im tylną część ciała ... Było to ponadto,a może przede wszystkim,skierowane przeciwko mieszkańcom Słubic.Prawdopodobnie,a ja jestem o tym przekonany,burmistrz uległ ciemnym racjom co świadczy o niedorośnięciu do funkcji jaką sprawuje.Czas potwierdza jak bardzo się mylił a my mieszkańcy jak bardzo się pomyliliśmy głosując na pana Olejniczaka.
#6 christofm1953 2020-05-29 08:06
germanik2753
zgadzam sie w calkowitosci z wypowiedzeniem twoim,
Wlasnie tak powinno dwumiasto funkcjonowac ze wspolnie podejmowac decyzje.
A Apel zamkniecia granic przez Burmistrza Slubic to wstyd, Razem na moscie , sledziki, i festyny , a z boku szydercze usmieszki Burmistrza Olejniczaka.
Wspolnie powinni miasta w czasie Pandemi Covid 19 a szczegolnie w medycynie, gdy w Frankfurtcie na Odra, ok.60 procent lozek intensywnej terapi nei bylo wykorzystane!!!
Zachorowan w dwomiescie praie zadndych!!!
Ciekawe jak dlugo ma ta Granica byc jeszcze zamknieta, do 12.06.2020 ale pogloski mowia juz cos o przedluzeniu do 28.06.2020.
Jak dlugo bedzie dwomiasto Marionetka Warszawy , i tam ciagniete przez nich sznurki, tylko nienawisci rozdzielenia narodow, nie nietylko ale i nienawisci miedzy rodakami. Juz niemieccy obywatele , chca do polski, pokochali ten kraj, nie tylko Bazary, papierochy, knajpy, jedzenie, ale i pieknosc woj lubuskiego, z infrastutura turystiki. Pytaja kiedy otworza, pytaja co z waszym rzadem, dlaczego nas tak traktuja, i jak piszesz pokazali nam tylna czesc ciala, dlaczego? A w pierwszej kolejnosci Burmistrz Slubic!!!
#7 yon 2020-06-11 09:02
Jak sie wejdzie miedzy wrony trzeba krakac jak i one. Wiecej rozumu i znajomosci rzeczy w takim przypadku niekoniecznie ma znaczenie. Lepiej miec grupe fajnie glosujacych nieudacznikow i przepychac bez problemu co sie chce niz pokonywac trudnosci w najlepszy i najkorzystniejszy dla tutejszej spolecznosci sposob. Ile taki stan rzeczy jeszcze bedzie trwal?... Hmmm. Chyba cos ta demokracja w wersji slubickiej srednio jest efektywna. Ale pewnie i tak nie jest najgorzej bo finansowe wplywy z okolicy wiele potrafia problemow zbuforowac. A na jak dlugo tego wystarczy? Na razie wystarcza.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.