Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Na najbliższej sesji radni będą głosować nad odwołaniem Piotra Gołdyna z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach. Czy to pokłosie tego, że radny sprzeciwił się kilku ważnym decyzjom burmistrza, m.in. zmianie planu zagospodarowania działki przy ul. Folwarcznej?

Piotr Gołdyn

Prezydium Rady Miejskiej w Słubicach. Z lewej Piotr Gołdyn

Wniosek o odwołanie

Najbliższa sesja rady miejskiej odbędzie się 28 maja. Pierwszym punktem obrad będzie głosowanie „w sprawie stwierdzenia odwołania radnego z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach”.  

Jak czytamy w uzasadnieniu tej uchwały, taki wniosek został złożony 20 maja przez grupę 8 radnych. Co było tego powodem?

Formuła się wypaliła

Wnioskodawcy nie wystosowali żadnego publicznego oświadczenia, ale poprosiliśmy o komentarz szefa rady Grzegorza Cholewczyńskiego.

- Moim zdaniem formuła się wypaliła. Od członków prezydium, w tym od wiceprzewodniczącego rady, oczekuję pracy i wzajemnego informowania się. Więcej szczegółów opowiem w trakcie sesji – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

Za papierowe dwumiasto?

Wniosek spowodował poruszenie na lokalnej scenie politycznej. W sprawie wypowiedział się m.in. Mariusz Dubacki, były konkurent M. Olejniczaka do fotela burmistrza Słubic.

Na jednym z forów internetowych napisał, że odwołanie jest efektem tego, że „Piotr Gołdyn zaczął głośno przeciwstawiać się forsowanemu przez Cholewczyńskiego i Olejniczaka pomysłowi zmiany planu zagospodarowania dla działki przy ul. Folwarcznej”.

Wiceprzewodniczący miał również inne zdanie niż burmistrz w sprawie otwarcia granicy w czasie epidemii, jego oświadczenie można przeczytać TUTAJ. Wyraził w nim swoje niezadowolenie w związku z działaniami miast partnerskich Słubic i Frankfurtu w czasie epidemii koronowirusa, używając określenia "papierowe dwumiasto".

Zadecyduje głosowanie

W jaki sposób radni będą uzasadniać tę uchwalę podczas sesji? Czy zostanie przegłosowana? Co powie na ten temat burmistrz? To okaże się podczas sesji. Do tematu będziemy wracać.

ZOBACZ PROJEKT UCHWAŁY

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.