Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Wielu mieszkańców pyta o stanowisko burmistrza Słubic wobec nadchodzących wyborów prezydenckich. Chodzi głównie o dane osobowe, które miałoby zostać przekazane Poczcie Polskiej S.A.

wybory

Pierwszy raz głos w tej sprawie Mariusz Olejniczak zabrał 24 kwietnia podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach. Poinformował wówczas, że analizuje sprawę z prawnikami (ZOBACZ).

Dziś na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikował szersze stanowisko. Prezentujemy je poniżej w całości.

---


Drodzy Mieszkańcy, dostaję całe mnóstwo zapytań w sprawie wyborów prezydenckich. W niniejszym poście postaram się krótko i rzeczowo przedstawić moje stanowisko.

Wniosek o przekazanie danych ze spisu wyborców, o którym mowa w art.26 §4 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2019r., poz. 684 z późniejszymi zmianami) złożony przez Pocztę Polską S.A. w stanie prawnym obowiązującym na dzień 27 kwietnia 2020r. nie posiada podstawy prawnej.

Poczta Polska S.A. zażądała przekazania danych ze spisu wyborców jako niezbędnych do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r.

Dane zawarte w spisie wyborców stanowią dane osobowe, które w moim przekonaniu podlegają szczególnej ochronie prawnej, zarówno na poziomie konstytucyjnym, jak i ustawowym.

Wobec powyższego tylko na podstawie ustawy mogą być udostępnianie i tylko w zakresie niezbędnym.

Aktualnie, tj. na dzień 27 kwietnia 2020r., nie znalazłem przepisu prawnego, który dałby delegację Poczcie Polskiej S.A. do realizacji jakichkolwiek zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta.

Wobec powyższego informuję, że dane ze spisu wyborców nie zostały przekazane do Poczty Polskiej S.A. i w aktualnie obowiązującym stanie prawnym taka czynność nie zostanie wykonana.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Rob 2020-04-27 18:58
Słuszna decyzja. W żadnym kraju demokratycznym nie ma takiego bajzlu prawnego, jaki zafundowali nam obecnie rządzący sterowani przez jednego człowieka. To co obecnie funduje nam PIS to jest jakiś MEGA HORROR MATRIX.
#2 gastol2605 2020-04-27 19:03
A w jaki sposóaj mam zagłosować?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.