Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Leczenie uzależnień

Liczba uzależnień z roku na rok rośnie. Do najczęściej wymienianych zalicza się alkoholizm, narkomanię oraz hazard. Jednym z miejsc, które pomaga wyjść z tych problemów jest Ośrodek Leczenia Uzależnień Tratwa.

Przyczyny uzależnień

Przyczyn i czynników, które wpływają na wpadnięcie w uzależnienie może być wiele. Do najczęściej wymienianych zalicza się.

  • czynniki społeczne np. rozpad więzi, strata bliskiej osoby,
  • złe wzorce społeczne,
  • środowisko rówieśnicze i chęć pokazania się,
  • czynniki psychologiczne np. niedojrzałość emocjonalna, ucieczka od problemów wewnętrznych lub zewnętrznych,
  • czynniki duchowe np. zbyt legalistyczne wychowanie religijne.

Niezwykle istotną kwestią jest, aby w takim przypadku jak najszybciej rozpocząć terapię leczenia uzależnień. Przykładem może być ośrodek odwykowy Tratwa.

Leczenie uzależnienia od alkoholu

Skutkiem uzależnienia alkoholowego jest spowolnienie funkcji układu nerwowego, przez to alkoholik zmusza się do przyjmowania kolejnych dawek napojów wysokoprocentowych. Jak leczyć alkoholika? Warunkiem koniecznym leczenie jest abstynencja. Leczenie uzależnienia od alkoholu najczęściej okazuje się nieskuteczne. Osoba powinna zostać skierowany na specjalną terapię dla alkoholików specjalnych ośrodkach uzależnień.

Po szczegółowe informacje na temat detoksu alkoholowego zapraszamy was na stronę https://tratwa.pl/leczenie-alkoholizmu.html.

Leczenie uzależnienia od hazardu

Wg badań na uzależnienie od hazardu najczęściej narażeni są samotni mężczyźni, którzy mają około 30 lat i mieszkają w dużym mieście, w których jest dostęp do wielu kasyn i automatów do gier. Leczenie uzależnienia od hazardu nie wymaga detoksykacji jak w przypadku alkoholu, czy narkotyków. Pierwszym etapem jest dostrzeżenie problemu. W leczeniu uzależnienia od hazardu stosowana jest terapia poznawczo-behawioralną. To rozmowa z psychologiem o niebezpiecznych sytuacjach, jakie może powodować uzależnienie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://tratwa.pl/leczenie-uzaleznienia-od-hazardu.html.

Leczenie uzależnienia od narkotyków

Terapia uzależnień od narkotyków może być długotrwałym procesem. Zaczyna się od detoksu narkotykowego, który jest szokiem nie tylko dla psychiki, ale i całego ciała uzależnionego. Leczenie uzależnień od narkotyków może mieć różne formy. Najlepsze metody są ustalane przez specjalistów w ośrodkach do tego przeznaczonych. Najczęściej terapia dzieli się na 3 etapy:

  • detoksykację,
  • rehabilitację,
  • leczenie postrehabilitacyjne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://tratwa.pl/leczenie-narkomanii.html.

Pamiętajmy, że zauważenie problemu uzależnienia bliskiej osoby i zgłoszenie tego może być wielką szansą dla danej osoby, a nawet uratowaniem jej życia!

Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Tratwa

ul. Beskidzka 8

43-460 Wisła

woj. śląskie

powiat cieszyński

Tel.: +48666030505

https://tratwa.pl/

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)