Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W koronawirusowym zamieszaniu nie zapomnijmy w nocy przestawić zegarków. Tak, to już pora zmienić czas na letni. Dziś śpimy o godzinę krócej.

zegar

Pośpimy krócej

Tradycyjnie, nieprzerwanie od 1983 roku, w ostatnią niedzielę marca, przestawiamy zegarki. I tak, po 5 miesiącach czasu zimowego nastała pora przestawić się na czas letni.

W związku z tym w nocy z 28 na 29 marca przestawiamy czasomierze o godzinę do przodu – z godz. 2 na 3. Przechodzimy na czas letni – śpimy o godzinę krócej, ale wieczorem dłużej jest jasno.

Nie lubimy tego

Ale być może już niedługo Polska zrezygnuje z tego, niezbyt lubianego przez rodaków zwyczaju. W ankiecie przeprowadzonej przez Komisję Europejską aż 95 proc. Polaków opowiedziało się za likwidacją zmian czasu - najwięcej w całej Europie (średni wynik to 84 proc.).

Za rok po raz ostatni?

W marcu 2019 r. Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany. Obecnie trwają dyskusje na szczeblu międzyrządowym na temat szczegółów wprowadzenia odpowiednich przepisów. Niewykluczone, że w 2021 rok będziemy zmieniać czas po raz ostatni.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.