Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W ostatnich dnia dużo mówi się i pisze o granicach, ale skalę całej sytuacji najlepiej oddają liczby. Nadodrzański Oddział Straż Granicznej opublikował raport, w którym prezentuje m.in. statystyki odprawionych aut i pasażerów. Dane robią wrażenie.

Straż Graniczna

Ile sprawdzono osób?

Pogranicznicy podsumowali pierwszy etap przywrócenia tymczasowej kontroli granicznej, który trwał do 15 do 24 marca. W tym czasie funkcjonariusze NoSG skontrolowali dokumenty 207 864 osobom, które przekroczyły granicę Polski.

Łącznie odprawiono ponad 111 tys. samochodów. Z granicy zawrócono 3 992 cudzoziemców, a do domowej kwarantanny skierowano 57 897 osób.

Dane obejmują wszystkie przejścia graniczne obsługiwane przez Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, czyli Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Świecko, Gubin, Olszynę, Zgorzelec, Jędrzychowice, Lubawkę, Jakuszyce i Kudowę Słone.

Co w Lubuskiem?

A jak wyglądała sytuacja w woj. lubuskim? Na przejściach znajdujących się tylko na terenie naszego województwa, funkcjonariusze SG skontrolowali 100 570 osób i odprawili ponad 60,6 tys. pojazdów.

Kontrole do 13 kwietnia

Zgodnie z decyzją polskiego rządu (ZOBACZ), kontrole na granicach zostały przedłużone i potrwają one do 13 kwietnia.

Każdej doby w utworzonych punktach kontrolnych służbę pełni blisko 215 funkcjonariuszy straży granicznej, wspomaganych przez funkcjonariuszy policji, PSP, KAS, ITD, żołnierzy i ratowników medycznych. 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-03-26 14:41
Straż Graniczna robi dobrą robotę, ciekawe czy ktoś im kiedyś podziękuje i doceni że są że byli na pierwszej linii... Gdyby nie służby ta zaraza jeszcze bardziej wlała by się do Polski i za jakiś czas mielibyśmy to samo co teraz dzieje się we Włoszech czy Hiszpanii.
#2 Bogdano 2020-03-26 15:57
@cinek88
Tak, podziękują. Podziękują im tak, jak podziękowali tym, co służyli jeszcze za WOP-u a następnie w Straży Granicznej.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.