Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

W trudnych czasach nie próżnuje Fundacja Grupy Pomagamy. Po wsparciu oczekujących na przejściu granicznym, zajęła się zaopatrywaniem w to, co teraz najpotrzebniejsze, czyli sprzęt i ubrania ochronne. Kombinezony trafiły już do straży miejskiej i do szpitala.

Kombinezony

W. Zackiewicz (z lewej) odbiera kombinezony ochronne (fot. UM Słubice)

Jak się okazuje kombinezony ochronne potrzebne są nie tylko lekarzom, pielęgniarkom czy ratownikom medycznym. Również funkcjonariuszom Straży Miejskiej, którzy w walce z koronawirusem mają konkretne zadania do wykonania.

Kombinezony dla strażników

- Zgodnie z zaleceniem wojewody, to gminy są zobowiązane do przetransportowania osób skierowanych na kwarantannę – mówi komendant SM Wiesław Zackiewicz.

Jak wyjaśnia komendant, jego jednostka dysponuje kombinezonami, ale są to rzeczy jednorazowego użytku – dlatego ucieszył go podarunek od fundacji. Funkcjonariusze korzystali już z podobnych podczas przewożenia osób na kwarantannę ze Świecka do Słubic.

Pomogli też szpitalowi

Fundacja Grupy Pomagamy przekazała również 20 kombinezonów ochronnych do słubickiego szpitala. Kupiła także kilka tysięcy jednorazowych rękawiczek dla mieszkańców. To jednak nie koniec.

Teraz zbieramy pieniądze na maseczki z filtrami – mówi Aleksandra Kołek, szefowa fundacji i zachęca mieszkańców do przyłączenia się do zbiórki. – Razem możemy więcej – podkreśla.

Jak pomóc?

Pieniądze można wpłacać na konto: Fundacja Grupy Pomagamy

  • IBAN PL42 1600 1462 1839 6034 6000 0001
  • Kod SWIFT: PPABPLPK
  • Dopisek COVID
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.