Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

29-letni złodziej od września ub. roku był bardzo „aktywny”. Kradł drogie alkohole ze sklepów, telefony komórkowe, rowery, motorowery, biżuterię. Kryminalni udowodnili mu 15 przestępstw za niemal 20 tys. zł. Odpowie za to przed sądem. 

Policja

Kradł kilka miesięcy

Od września zeszłego roku słubiccy policjanci otrzymywali zgłoszenia o wielu kradzieżach na terenie miasta. - Z półek sklepowych znikały drogie alkohole, a z posesji mieszkańców, telefony komórkowe, biżuteria, rowery, motorower – wylicza Ewa Murmyło z komendy policji w Słubicach.

W tej sprawie wiele razy pisali do nas także czytelnicy – dostawaliśmy smsy, telefony i wiadomości od bezsilnych i zdenerwowanych mieszkańców, którzy padli ofiarą przestępcy.

20 tys. zł straty

Jako podejrzanego, kryminalni wytypowali i zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu słubickiego. Okazało się, że złodziejski proceder był jego stałym źródłem dochodu.

Policjanci udowodnili mężczyźnie 15 przestępstw na szkodę sklepów oraz osób prywatnych w Słubicach. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek od września 2019 roku naraził właścicieli na straty sięgające niemal 20 tysięcy złotych.

O karze zdecyduje sąd

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Popełnił je w warunkach recydywy, co wpłynie na to, że otrzyma wyższy wyrok. Jego sprawą zajmie się sąd.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 ja28rek 2020-03-25 06:55
Przydało by się jeszcze złapać kilku paserów to durni ludzie by się wkońcu nauczyli że jak nie ma popytu to nie ma podażu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.