Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Wojewoda lubuski podjął decyzję o zakontraktowaniu dwóch dodatkowych karetek, przeznaczonych wyłącznie do przewozu osób zarażonych koronawirusem. Poinformował również, że lubuskie szpitale mogą korzystać z puli 100 mln zł przeznaczonych przez rząd na walkę z koronawirusem.

Wojewoda lubuski

Odprawa z premierem

O tym, że lubuskie szpitale będą mogły korzystać z dodatkowych środków, służby wojewody poinformowały 2 marca. Wcześniej odbyła się odprawa premiera z wojewodami z całego kraju, w której uczestniczył także lubuski wojewoda Władysław Dajczak.

Odprawa dotyczyła przeglądu procedur i zaleceń w związku z zagrożeniem koronawirusem. Jednym z nich jest wprowadzenie w całym kraju podwyższonej gotowości szpitali.

Premier poinformował również o uruchomieniu dodatkowych 100 mln zł dla szpitali, które mogą wykorzystać pieniądze na zakup sprzętu, potrzebnego do obsługi ewentualnych pacjentów zakażonych koronawirusem.

Spotkanie u wojewody

Po powrocie W. Dajczak spotkał się z przedstawicielami lubuskich szpitali i środowiska lekarzy POZ. W rozmowie uczestniczyli także konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny rodzinnej dr Elżbieta Tomiak i prezes Lubuskiego Związku Lekarzy Pracodawców Podstawowej Opieki Zdrowotnej Porozumienia Zielonogórskiego dr Marek Twardowski.

Na spotkaniu rozmawiano o poziomie przygotowania na ewentualne wystąpienie pacjentów z koronawirusem. Ustalono zasady dalszych kontaktów oraz kierunki podejmowania decyzji.

Służby wojewody poinformowały, że dyrektorzy kilku szpitali złożyli już pierwsze wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu z puli wyznaczonej przez premiera.

Dodatkowe karetki

Efektem rozmów była też decyzja wojewody o zakontraktowaniu dwóch dodatkowych karetek wyłącznie do przewozu pacjentów zainfekowanych koronawirusem. Po każdym transporcie taki pojazd zostanie poddany procedurze odkażania.

Jedna z tych karetek posłużyła m.in. do przewiezienia pacjenta z Cybinki, u którego podejrzewa się zakażenia koronawirusem (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.