Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ta wiadomość zasmuciła mieszkańców gminy Słubice. Mimo dużych oczekiwań i obietnic, nasze miasto nie zostało uwzględnione w rządowym programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Podczas konferencji prasowej u wojewody lubuskiego zapowiedziano jednak, że plany te nie zostały zawieszone.

Korki Słubice
Korki to niestety stały element krajobrazu Słubic

O rządowym programie "100 obwodnic na lata 2020-2030" pisaliśmy w sobotę, 9 lutego (ZOBACZ), od razu po jego opublikowaniu. Dzień później w Gorzowie odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie zorganizowana przez wojewodę Władysława Dajczaka.

Zaprezentowano na niej 6 inwestycji, które zostaną zrealizowane w woj. lubuskim. Chodzi o obwodnice: Dobiegniewa, Kostrzyna nad Odrą, Krosna Odrzańskiego, Przytocznej, Strzelec Krajeńskich i Wschowy z Dębową Łęką. Na tej liście nie ma Słubic.

Wojewoda zadowolony, mieszkańcy zawiedzeni

- Prawo i Sprawiedliwość realizuje zawarty z wyborcami, podczas kampanii wyborczej, pakt społeczny. Dziś z podniesioną głową możemy powiedzieć, że dotrzymujemy słowa  – powiedział podczas konferencji W. Dajczak.

wojewoda konfa
W. Dajczak (w środku) uważa, że jego partia dotrzymała wyborczych obietnic

Zupełnie inne nastroje mają mieszkańcy Słubic, którzy w komentarzach na naszym facebookowym profilu dali wyraz swojemu niezadowoleniu i rozgoryczeniu (ZOBACZ).

- Przecież to było do przewidzenia, skończyły się wybory, skończyły się obietnice i walka o obwodnicę. Wielki śmiech z tych, którzy wierzyli, że będzie inaczej - napisała jedna z internautek. Inni postulowali, że należy regularnie blokować drogi, co może skłonić polityków do działania.

Ważniejsze były inne drogi

Obecny na konferencji dyrektor Zielonogórskiego Oddziału GDDKiA Marek Langer podkreślił, że na wybór zadań do realizacji wpłynęło wiele czynników, w tym nie tylko obecne natężenie ruchu, ale również to przewidywane w przyszłości.

- Pod uwagę braliśmy przyszłe inwestycje, które będą miały wpływ na zwiększenie natężenia ruchu na danych odcinkach, tak jak np. przy DK 22. To droga o jednym z najwyższych natężeń w województwie, a planowane przy niej inwestycje, przebudowa odcinka pomiędzy Gorzowem a Strzelcami Krajeńskimi, wpłyną na znaczny wzrost jej znaczenia w województwie – argumentował M. Langer.

obwodnica
Czy mieszkańcy ponownie wyjdą na ulice?


Jest jeszcze szansa?

Czy to oznacza koniec planów dotyczących obwodnicy Słubic? Niekoniecznie. Nadzieję Słubicom, ale i innym lubuskim miastom, które również liczyły na znalezienie się w tym programie, dał poseł PiS Marek Ast. Podkreślił podczas konferencji, że program budowy 100 obwodnic w żaden sposób nie blokuje innych zaplanowanych inwestycji w województwie. - Plany dotyczące obwodnic Słubic, Kargowej, Nowogrodu Bobrzańskiego i Szprotawy nie zostają zawieszone – powiedział M. Ast.

Do tematu oczywiście będziemy wracać.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jurek 2020-02-13 13:40
no wreszcie można coś napisać :lol:

to się odniosę do tego cyrku i zapytam publicznie - ktoś jeszcze wierzy tym gnojom?

przyjeżdzają tu i sobie gębę wycierają pustymi obietnicami a potem pan dajczak i tak robi obwodnice w swoim okręgu wyborczym, brawo :cry:

proszę aby redakcja zapytała się tych państwa co zrobili FAKTYCZNIE w sprawie obwodnicy

ja widze tylko dwie opcje, każde do d....

1. działali i byli zaangażowani, ale nic nie wyszło = są nieskuteczni, trzeba ich zmienić, po co nam poseł co nic nie zdziała

2. tylko obiecywali, nic nie działali, też trzeba ich zmienić

A jeszcze zapytam gdzie jest poseł Aniśko, co pozamiatał wybory? przecież te auta zatruwają środowisko i naszych mieszkańców, a on reprezentuje Zielonych.

Czekamy na reakcję pana posłanego. Był czas pożartowac z hulajnogi i pociągów do Wawy, teraz czas zakasać rękawy i działać dla regionu.

CZEKAMY!
#2 yon 2020-02-13 15:21
Jakos tak odnosze wrazenie, ze dla wszystkich wszystkie sprawy poza slubickimi sa tymi wazniejszymi. Poczynajac, ze stacja PKP funkcjonuje jak funkcjonuje do tego , ze wszyscy , od ktorych jestesmy zalezni, maja nas gdzies. Moze zrobic te odwodnice bez udzialu naszego, pozalsieboze, socjalistycznego panstwa pisowskiego - na jakichs funduszach unijnych - podobno Unia strasznie nas kocha i wszystko by dla nas , co najlepsze... Gdzie te wszystkie Timermansy i inne Geje Verhofstadty ?! Dawac ich tu !!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.