Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubice wzbogaciły się o nowe mieszkania socjalne. W budynku przy ul. Krótkiej powstało 19 takich lokali. Zostaną oddane do użytku z końcem bieżącego roku.

budynek social
Na 4 kondygnacjach znajduje się 19 lokali

Mieszkania znajdują się na czterech kondygnacjach i mają różną wielkość. 4 z nich, zlokalizowane na parterze, są to lokale jednopokojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Do ich dyspozycji będzie także podjazd dla wózków. Na trzech pozostałych piętrach znajduje się 15 mieszkań: 6 - dwupokojowych i 9 - jednopokojowych. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich mieszkań to ponad 485 mkw.

- Każde z nich ma kuchnię i łazienkę. Wyposażone zostały w dwufunkcyjne piece gazowe (do centralnego ogrzewania i ciepłej wody) oraz kuchenki gazowe z elektrycznymi piekarnikami – opowiada Beata Bielecka, rzecznik Urzędu Miejskiego w Słubicach.

budynek social_2
Wokół budynku powstały miejsca parkingowe

W budynku znajdują się również pomieszczenia na rowery i wózki, a na zewnątrz stanęła wiata śmietnikowa przystosowana do selektywnego gromadzenia odpadów. Jest też kilkanaście miejsc parkingowych.

Budynek, w którym powstały lokale, to dawny biurowiec. Mieści się przy ul. Krótkiej 12, tuż obok siedziby Zakładu Usług Wodno-Ściekowych. Jego modernizacja wyniosła blisko 2,4 mln zł, z czego 1 mln zł władze gminy pozyskały na ten cel z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dzięki inwestycji powiększy się zasób lokali socjalnych, którymi dysponuje gmina - z 54 do 73.

budynek social_3
Wejście przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych

Jak starać się o przydział takiego mieszkania? Mieniem zarządza gminny Zakład Administracji Mieniem Komunalnym. To tam należy złożyć wniosek, który następnie będzie opiniowany przez działającą społecznie komisję mieszkaniową. Ta sprawdzi m.in. dochód wnioskodawcy, sytuację rodzinną, itp. Decyzję o przyznaniu lokalu socjalnego ostatecznie podejmuje burmistrz Słubic.

Komentarze   

#1 Lechita 2019-12-23 21:22
Dobrze, a co z mieszkaniami komunalnymi?
#2 Graendail 2019-12-24 00:51
A może mieszkania komunalne w Słubicach nie powstają, ponieważ w Radzie Miejskiej zasiada przedstawiciel jednej ze słubickich rodzin deweloperów? Mieszkania komunalne generalnie nie są po drodze prywatnym deweloperom, gdyż stanowią dla nich konkurencję cenową. Ludzie na braku takich mieszkań na rynku cierpią - są zmuszeni wynajmować albo kupować to co jest po zawyżonych cenach. Dlatego myślę, że nie ma się co spodziewać silnej motywacji u niektórych Radnych do tego, żeby budowano w Słubicach mieszkania komunalne. O kogo chodzi pozostawiam domyślności czytelników.

A o tym, że coś musi być na rzeczy, niech świadczy fakt, że gmina zamierza wybudować z publicznych pieniędzy nowe przedszkole zaraz obok ich nowo-budowanego osiedla. Na pewno zwiększy to atrakcyjność mieszkań i możliwe również, że także ich cenę za m2. Czyli rodzina radnego osiągnie większy zysk z inwestycji. Takie zapisy znajdują się już w budżecie na przyszły rok.

Podsumowując, musi się jednak opłacać być blisko UM Słubice. Pytanie tylko, czy mieszkańcy dalej chcą pozwalać na to, aby działanie miasta wyglądało w ten sposób i opierało się na takich zasadach. Jak widać, ma to także niekorzystne skutki... Prywatne miasto Słubice...
#3 piotrek16 2019-12-24 11:49
To już wiemy dlaczego miasto nie pozwala Powiatowi sprzedać ziemi pod budynki mieszkalne. Oczywiście ten radny by przeciw sprzedaży ziemi pod nowe mieszkania!!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.