Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejne rozmowy w sprawie obwodnicy Słubic – tym razem w Warszawie. Czy tak długo wyczekiwana inwestycja znajdzie się w rządowym programie budowy 100 obwodnic?

dajczak wawa

Temat obwodnicy w ostatnim czasie pojawia się bardzo często. Gmina Słubice zarezerwowała w przyszłorocznym budżecie pół miliona zł na przygotowanie dokumentacji technicznej. Burmistrz Mariusz Olejniczak spotyka się i rozmawia z parlamentarzystami (ZOBACZ). Ci deklarują swoją pomoc w tym, żeby ta inwestycja mogła zostać zrealizowana.

Kolejne spotkanie w tej sprawie odbyło się w Warszawie. Burmistrz Mariusz Olejniczak i szef rady miejskiej Grzegorz Cholewczyński rozmawiali o obwodnicy z Władysławem Dajczakiem, były wojewodą lubuskim, obecnie posłem PiS, i Rafałem Weberem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Przypomnijmy, jeszcze w październiku, przed wyborami parlamentarnymi premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po wyborach, w trakcie pierwszych 100 dni nowego rządu, zostanie skonkretyzowany i utworzony program budowy przynajmniej stu obwodnic na terenie całego kraju. Czy znajdzie się w nim obwodnica Słubic?

Do tematu będziemy wracać.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.