Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wracamy do tematu budowy nowej stacji paliw na terenie byłego przedszkola Pinokio. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję środowiskową burmistrza Słubic dotyczącą tej inwestycji. Co to oznacza w praktyce?

pinokio morderstwo

O sprawie pisaliśmy już parokrotnie, ostatnio tuż przed wakacjami (ZOBACZ). Przypomnijmy, 10 czerwca w Urzędzie Miejskim w Słubicach została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji paliw płynnych przy ul. 1-go Maja.

Grupa mieszkańców Słubic z taką decyzją się nie zgodziła i złożyła odwołanie do SKO. 18 września kolegium uchyliło decyzję burmistrza. Na chwilę obecną oznacza to, że stacja paliw przy ul. 1 Maja nie powstanie, ale to oczywiście nie koniec procedury, bo strony postępowania mogą wnieść odwołanie.

Warto przy tym zaznaczyć, że cała nieruchomość należy obecnie do prywatnej spółki (i to ona stoi za wspomnianą inwestycją), a gmina Słubice nie jest jej właścicielem od 30 grudnia 2016 roku (dokonano wtedy zamiany działek z jednym ze słubickich przedsiębiorców).

O sprawę zapytaliśmy rzecznika słubickiego urzędu Beatę Bielecką. Po weekendzie otrzymamy więcej informacji, w tym oficjalne stanowisko burmistrza.

Komentarze   

#1 sabot 2019-09-27 18:44
No i bardzo dobrze się stało. Ten teren nie powinien być sprzedany/zamieniony, zwłaszcza pod stację paliw, KFC, czy inne burgery. Tak duże skoncentrowanie stacji paliw w centrum miasta to jak "tykająca bomba". Stacje paliw powinny być wyprowadzone poza centrum miasta. Obecnie w tym miejscu jest zieleń. Budując tam stację paliw zostaniemy jej pozbawieni, a miasto zostanie zokorkowane.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.