Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jakie będą losy budynku po byłym Pinokiu? Czy powstanie tam stacja benzynowa? Niedawno została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy stacji paliw przy ul. 1-go Maja. Sprawa ta budzi wiele emocji, dlatego poprosiliśmy o komentarz słubickiego przedsiębiorcę Ryszarda Pawlukowskiego, który stoi za tą inwestycją.

pinokio morderstwo

O budynku byłego przedszkola Pinokio przy ul. 1-go Maja w pisaliśmy w minionym roku głównie z powodu wybuchających tam pożarów i interwencji straży pożarnej. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku (ZOBACZ). Wtedy również udało nam się uzyskać informacje o rozpoczętych procedurach administracyjnych związanych z budową w tym miejscu stacji paliw.

Do jej powstania jest coraz bliżej. 10 czerwca w Urzędzie Miejskim w Słubicach została wydana decyzja ośrodowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji paliw płynnych przy ul. 1-go Maja (ZOBACZ OBWIESZCZENIE). Zgodnie z treścią obwieszczenia, zainteresowani mogą zapoznać się z decyzją w ciągu 21 dni od dnia podania informacji w Wydziale Inwestycji i Ochrony Środowiska.

Warto zaznaczyć, że od 30 grudnia 2016 roku działka to teren prywatny. Gmina pozbyła się jej jeszcze za rządów brumistrza Tomasza Ciszewicza w zamian otrzymując tzw. Kaczy Rynek oraz działki przy ul. Mickiewicza i Jedności Robotniczej (obecnie est tam m.in. parking).

R. Pawlukowski, który nabył wtedy tę nieruchomość, wyjaśnia, że budynek po przedszkolu był w złym stanie technicznym, nie tylko przez pożary. Jak twierdzi, obiekt był rozbudowywany, dobudowywany, nie nadawał się nawet na przedszkole, jego remontu nie podjęły się władze gminy. Również pierwszy pożar miał miejsce wtedy, kiedy jeszcze samorząd było jego właścicielem. Dlatego postanowił inaczej wykorzystać to miejsce.

Jak podkreśla, patrzy na tę inwestycję jak przedsiębiorca. – Każde następne miejsca pracy są dobre, czy to stacja benzynowa, czy supermarket. Dzięki temu miasto się rozwija. Jeśli inwestycje nie będą się opłacały, to żaden przedsiębiorca nic nie wybuduje – tłumaczy R. Pawlukowski.

KFC slubice

Jego zdaniem nowej stacji najbardziej obawia się konkurencja. Bo dla mieszkańców im więcej firm, tym lepiej. – Konkurencja uważa, że wystarczy już stacji benzynowych, kantorów czy marketów. Nie chcą, żeby powstawały nowe. Ja się z tym nie zgadzam – powiedział naszej redakcji. Zdradził coś jeszcze. Przy ul. 1-go Maja ma powstać nie tylko stacja benzynowa, ale również lokal popularnej sieci KFC, która w Polsce ma już ponad 240 restauracji.

A wy co sądzicie o takiej inwestycji? Czy faktycznie mieszkańcy Słubic skorzystają na konkurencji między stacjami? A utworzenie KFC to dobry pomysł? Zachęcamy do komentowania.

Do tematu będziemy wracać.

Komentarze   

#1 ja28rek 2019-06-19 05:05
Mało mamy stacji paliw w Słubicach? Drzewa tam rosnące zapewne się wytnie.
#2 clasic1 2019-06-19 05:22
Jeśli na odcinku 1 km od bazaru w kierinku centrum ma powstać 6 (!) stacja paliw i kolejna , (tfu za przeproszeniem,)paszarnia dla ludzi. to chyba czas umierać . To źaden biznes dla Słubic !! Czy miasto ma si? rozwijać w tym kierunku ?? Władze stać tylko na takie pomysły ?? Słubice coraz częściej miestety przypominają jakiegoś bazarowego potworka ze stacjami benzynowymi, gabinetami kosmetycznymi i kolejnymi marketami !!Czy to jeszcze można nazwać miastem gdzie syrach jest wyjechaç czy wyjßć do miasta w weekendy ?????
#3 ja28rek 2019-06-19 05:34
Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie otwarcie tam (jak w temacie) kilku restauracji i stację ale do ładowania elektrycznych pojazdów, bo takiej tu w okolicy nie ma. A wiele pojazdów np. tesla jeździ do Berlina na serwis i zapewne by korzystali. Tak że propozycja to Supercharger Tesla.
#4 Rob 2019-06-19 06:33
Super pomysł na Supercharger Tesli i restaurację :)
#5 Gacol1986 2019-06-19 08:23
Słubice miasto stacji benzynowych. 0 pomysł. Tu nie ma gdzie wyjść. Zróbcie coś żeby młodzi mogli gdzieś wyjść w tym smutnym mieście
#6 jurek 2019-06-19 09:06
jak czytam te wszystkie utyskiwania to włos na głowie się jeży, na Fejsie jeszcze lepsza ananasy

"trzeba zrobić, niech miasto zrobi, powinni zrobić"

kuźwa to jest biznes, inwestycja, buduje się to na czym się zarabia, jak macie takie super pomysły jak trampolina i inne dyrdymały to sami weźcie kilka baniek i wybudujcie czekając aż się wam zwróci

nie popieram kolejnych stacji w Słubicach, ale dlaczego ma nie powstać skoro można? inwestor ma kasę i chce zarobić, jak każdy

a i tak się skończy tym, że będziecie wszyscy wpitalać kurczaki z KFC i latać w nocy po alko i tyle waszego narzekania będzie

pretensje to trzeba było mieć na etapie decyzji gdy miasto się pozbywało tej działki - pytajcie o to pana Ciszewicza
#7 Redakcja Słubice24.pl 2019-06-19 09:32
Gorąca dyskusja trwa również na naszym profilu facebookowym:

www.facebook.com/slubice24/posts/10157284904732692
#8 Redakcja Słubice24.pl 2019-06-19 10:03
Wiele osób pytało nas (już po publikacji tego artykułu) o kwestie własności tego terenu. Co prawda było to już poruszane na naszej stronie przy okazji wcześniejszych publikacji, ale dla przypomnienia (i jasności sytuacji) uzupełniliśmy artykuł o akapit zawierające te informacje.
#9 belinis 2019-06-19 11:07
Mam nadzieję że nie zapomną o myjni bezdotykowej tak jak to miało miejsce po byłem PKSie, wspaniała inwestycja w centrum miasta.
#10 Lechita 2019-06-19 11:28
"Był rozbudowywany, dobudowywany, nie nadawał się nawet na przedszkole, jego remontu nie podjęły się władze gminy. " - jakieś źródła na poparcie tego, bo sobie nie przypominam by budynek był rozbudowywany w ostatnich 20 latach. Poza tym budynek przecież miał wymienioną dachówkę i okna, na co przecież poszły pieniądze z budżetu miasta (czyli z naszych podatków!). Kolonizacja i drenaż obcego kapitału nie jest żadnym rozwojem.
#11 agat9876 2019-06-19 12:01
Żadnego KFC tam nie będzie. To tylko mydlenie oczu.
Inwestor - i nie jest nim Pan Ryszard, wyraźnie wskazał, że w ramach planowanego przedsięwzięcia planuje wykonać:
? pawilon stacji paliw z częścią sklepową;
? 3 zbiorniki magazynowy podziemny, dwukomorowe, dwupłaszczowe o pojemności całkowitej 70 m3 każdy;
? 1 zbiornik na gaz płynny o pojemności 9 m3;
? 1 zbiornik na dodatek AdBlue;
? 5 dystrybutorów dwustronnych na paliwo płynne;
? 1 dystrybutor na gaz płynny;
? 1 dystrybutor na dodatek AdBlue;
? wiatę nad dystrybutorami;
? odkurzacz, kompresor;
? drogę wewnętrzną wraz z placem manewrowym oraz towarzyszącą infrastrukturą techniczną.

bip.slubice.pl/?a=12295
#12 Redakcja Słubice24.pl 2019-06-19 12:29
Tak, bezpośrednim inwestorem jest spółka Citronex, która ma już na terenie gminy podobne obiekty, ale to Ryszard Pawlukowski nabył od gminy działkę i był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Dlatego do niego zwróciliśmy się o komentarz. Dziękujemy za uszczegółowienie.
#13 gibau 2019-06-22 06:57
Niech powstaje stacja i KFC. Miasto musi się rozwijać w kierunku handlu.
Czas zrozumieć ze Słubice są BAZAREM BERLINA.
Jeśli ludzie to zrozumieją to będą wiedzieć czemu tak dobrze się u nas zarabia, wystarczy zobaczyć na Rzepin , Ośno lubuskie lub Witnicę, tamte miasta prawie umierają.
#14 cinek88 2019-06-22 13:10
TYLKO JEDNO PYTANIE! CZY KILKUSETLETNIE WIERZBY PŁACZĄCE, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ NA TYM TERENIE, ZOSTANĄ TAK PO PROSTU WYCIĘTE???

goo.gl/maps/DRmzKGqeoveVXxUC7
#15 Lechita 2019-06-22 15:57
cinek88 - raczej tak. Czy ktoś kiedyś się z tym w Słubicach liczył?

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.