Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Choć wielu z nich nie ma jeszcze praw wyborczych, mogli na własnej skórze przekonać się, jak to jest głosować w wyborach. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach wzięła udział w prawyborach do Parlamentu Europejskiego.

wybory PE_ogolniak

Szkolne prawybory odbyły się 22 maja. Na długiej przerwie uczniowie zgłaszali się do komisji wyborczej, pobierali karty do głosowania i wrzucali glosy do specjalnie przygotowanej urny wyborczej. Dzięki wsparciu Słubicko - Frankfurckiego Centrum Kooperacji na sali nie zabrakło flag Unii Europejskiej i ulotek.

Młodzi wyborcy oddawali głos na wybraną partię, na tych samych zasadach co ich starsi znajomi, przyjaciele i krewni będą mogli wybierać już 26 maja podczas prawdziwego głosowania.

Jakie były wyniki? Zwycieżyła Wiosna Roberta Biedronia – partia ta otrzymała 51,06 proc. głosów. Na drugiej lokacie znalazło się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 17,02 proc., a na trzeciej – Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, na którą zagłosowało 12,77 proc. wyborców. Kolejne miejsca to: Koalicja Europejska 6,38, Lewica Razem 6,38 oraz Kukiz’15 6,38.

Opiekunem prawyborów była Jolanta Bałdys, nauczyciel historii i WOS.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Pirlo 2019-05-24 13:16
Kiedyś podobnie było z Palikotem, który też starał budować się poparcie wokół skrajnie lewackich i libertyńskich haseł. Biedroń oprócz tego stara się to wszystko również podać w atrakcyjnej "marketingowo" formie na co młodzi mogą być po prostu podatni. Liczę, że z tego wyrosną.
#2 dodo32 2019-05-24 14:36
Tez na to licze, bo ten wynik jest straszny!
#4 clasic1 2019-05-24 19:58
Maszpan rację panie Pawlacz że niedouczona bo za duźo wiary w szkołach a za mało wiedzy !! Alw nic straconego. ! Młodzi maj? młode elastyczne umysły i daleko im do patrzenia na świat z pespektywy końskich klapek na oczy i "niezależnych" piśmideł.
#5 Tomi70 2019-05-25 09:00
Nie przesadzaj.Coby nie mówić-wiedzy to im na pewno nie brakuje. Pytanie tylko co z tą wiedzą zrobia. A wiara -to pieniądze i życiowy sukces. Tego też im nie zabraknie.Jak napisałeś-młode elastyczne umysły. Wszystko przed nimi. Oby tylko za jakieś kilkanaście lat nie rozczarowali się, kiedy w pełni zrozumieją, jaka jest rzeczywistość
#6 mkwitowski 2019-05-25 23:07
Co zrobi PiS i po wiemy a wiosną jeszcze nie wiadomo
#7 bajb1 2019-06-07 03:48
A może warto się zastanowić nad przyczyną takiego wyniku. Zamiast bezsensownie krytykować lepiej zrozumieć,że dzisiejsze pokolenie- wolne od zgnilizny historycznej patrzy w przód. Zachwycacie się polskimi wieszcza mi, a oni też byli w takim wieku jak tworzyli. I tu zacytuję "Odę do Młodości" : Młodości! tobie nektar żywota

Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę:

Serca niebieskie poi wesele,

Kiedy je razem nić powiąże złota.

Razem, młodzi przyjaciele!...

W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele;

Jednością silni, rozumni szałem,

Razem, młodzi przyjaciele!...

I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu,

Jeżeli poległym ciałem

Dał innym szczebel do sławy grodu.

Razem, młodzi przyjaciele!...

Choć droga stroma i śliska,

Gwałt i słabość bronią wchodu:

Gwałt niech się gwałtem odciska,

A ze słabością łamać uczmy się za młodu!!!
#8 Lechita 2019-06-07 13:59
"że dzisiejsze pokolenie- wolne od zgnilizny historycznej patrzy w przód." - ale nie wolne od zgnilizny lewicowo-liberalnej. Gorzej jak patrzenie w "przód" będzie patrzeniem w przepaść.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.