Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tegoroczny Dzień Europy będzie szczególny – w tym roku obchodzona jest 15. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W Słubicach odbędzie się jedno z cyklu spotkań w ramach „#lubuskiechallenge – Łączy nas przyszłość!” organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

15 lat_eu

O gminnym programie obchodów tegorocznego Dnia Europy pisaliśmy niedawno (ZOBACZ). Swoje wydarzenie będzie mieć w Słubicach także samorząd województwa. 9 maja na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji – food trucki, ekosfera i… urodzinowy, unijny tort.

Symbolicznym początkiem będzie symulacja posiedzenia Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się o godz. 9:00 w Collegium Polonicum. Pół godziny później wystąpi przedstawiciel Komisji Europejskiej z Berlina. O godz. 11:00. zostaną rozdane nagrody w konkursach: „Lubuska Szkoła Europejska”, „Lubuska Gmina Europejska”, „Lubuski Przedsiębiorca Europejski”.

Równo w południe rozpocznie się debata „Europejki i Europejczycy rozmawiają”. Jej uczestnikami będą: Marcin Jabłoński (członek zarządu województwa lubuskiego), Thomas Kralinski (sekretarz stanu Kraju Związkowego Brandenburgia), Leszek Bajon (starosta słubicki), dr Krzysztof Wojciechowski (dyrektor administracyjny Collegium Pollonicum) i Ewa Minge (ambasador województwa lubuskiego). Niepotwierdzona jest jeszcze obecność Gundolfa Schülke, prezesa Izby Przemysłowo Handlowej.

Natomiast o godz. 14:00, już na deptaku przy ul. Jedności Robotniczej, rozpocznie się piknik z okazji 15-tej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Pół godziny później pojawi się specjalnie na tę okazję przygotowany tort urodzinowy.

Co oprócz tego czekać będzie na mieszkańców na pikniku? Organizatorzy przygotowali kilka stref tematycznych. Pierwsza z nich to Kreatywne Lubuskie – przestrzeń, w której najmłodsi pod opieką animatorów, przeobrażą się w kreatywnych konstruktorów - i połączą naukę z zabawą.

Kolejna strefa będzie „eko”. Tutaj zostanie zorganizowany Bike Bar. Jadąc na rowerze, dzięki sile własnych mięśni, będzie można przygotować zdrowy koktajl owocowy. Odwiedzający tę strefę będą mogli też zamienić stare koszulki w nowe przedmioty codziennego użytku, np. torbę na zakupy, biżuterię, fartuszek kuchenny.

Kolejna strefa będzie dotyczyła funduszy europejskich. To tu osoby zainteresowane ubieganiem się o środki będą mogły dowiedzieć się o tym, jak zdobyć dofinansowanie. W tym miejscu stanie też fotobudka, w której każdy będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z symbolami UE. Na głodnych będą czekać także food trucki.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 NowyN 2019-05-03 17:26
Widze, że słubice24 funkcjonują jak TVP lub TVN usuwają nieprzychylne komentarze na szczęście mi udało się go przeczytać, tylko przytoczę ale w 100% się zgadzam:
Tak więc sondy dotyczące Uni Europejskiej na stronie Słubice 24 sugerują odpowiedź, czemu nie ma niekorzyści jakie powoduje Unia, tylko same korzyści, dalej osoba przygotowująca sondę nie wie za co odpowiada unia,
Otwarcie rynków pracy, Swobodny przepływ usług, zniesienia kontroli granicznej - za to odpowiada traktat z Szengen, Norwegia i Szwajcaria nie jest w Uni a możemy swobodnie wyjechać do tych krajów,
odpowiedzi wzrost gospodarczy nie powinno być bo nie możemy sprawdzić jak rozwijał by się nasz kraj gdyby nie unia, a porównywanie do innych krajów jest bez sensu, jesteśmy obrotnym narodem więc może udało by się bez zbędnych regulacji unijnych szybciej osiągnąć taki sam wzrost.

Zwiększenie znaczenia polski - przez rządy PO na klęczka przed niemcami, rządy PiS na klęczka przed USA i Izraelem, rzeczywiście wzrost znaczenia. Tusku potrzebował 4 lat przerwy żeby buzia przestała boleć :D
#2 Redakcja Słubice24.pl 2019-05-03 22:52
Prosimy, aby nie wprowadzać innych w błąd i nie pisać nieprawdy. Żaden komentarz nie został usunięty ze strony. Prosimy najpierw dokładnie się upewnić. Masz prawo do wyrażenia swojej opinii, także krytycznej. Jeśli tylko jest wyrażona w sposób kulturalny i na temat artykułu, bez obrażania innych, to nie ma powodu, żeby cokolwiek usuwać.

Pozdrawiamy!
#3 cinek88 2019-05-05 01:25
Muszę wziąć w obronę redakcje slubice24! (choć wydaje się bliższa PO i PSL) nie zauważyłem, aby usuwała nie przychylne(ich linii politycznej) komentarze! Tak wiec trzeba a wręcz muszę! oddać redakcji szacunek i pochwałę!!!
#4 NowyN 2019-05-05 09:07
Przepraszam zapomniałem dodać że odbyło się to na profilu facebook, nie na samej stronie.
#5 Redakcja Słubice24.pl 2019-05-06 10:43
@NowyN - dzięki za doprecyzowanie, to teraz wiemy już o jaki przypadek chodzi.

Niestety, nie jest do końca, tak jak piszesz. Wspomniany komentarz na temat UE ukazał się w kilkunastu (!!!) miejscach pod różnymi postami na naszym profilu na FB, dodamy, że pod postami z zupełnie inną tematyką. Algorytmy Facebooka są takie, że jeśli ktoś wkleja ten sam tekst lub link w wielu miejscach, to często taki komentarz jest automatycznie ukrywany, i tak też się stało. Dodatkowo nasz admin zablokował tego użytkownika, ponieważ notorycznie i z uporem maniaka wklejał ten sam komentarz w każdym kolejnym poście. To nie jest normalna dyskusja, tylko zwykłe spamowanie i nieprzestrzeganie netykiety.

Chcesz się wypowiedzieć na dany temat? Nie ma sprawy, zrób to raz, w miejscu gdzie toczy się dyskusja w konkretnej sprawie. Nie spamuj w innych miejscach, szanując pozostałych czytających i komentujących.

Pozdrawiamy!
#6 NowyN 2019-05-06 20:53
Po primo to nie ja
A po secundo tylko widziałem taki komentarz, a później chciałem go pokazać komuś i już go nie było.
#7 Redakcja Słubice24.pl 2019-05-07 20:56
I zupełnie przypadkowo osoba, która dokonywała tych spamerskich wpisów, ma takie same nazwisko, jakie widnieje w Twoim adresie email, podanym przy rejestracji na naszej stronie? ;)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.