Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak co roku harcerze z Hufca ZHP Słubice aktywnie obchodzili Dzień Flagi RP, przypadające 2 maja. W Słubicach, Rzepinie i Cybince przeprowadzili akcję pod hasłem: „Wywieś flagę” Do mieszkańców tych miast trafiło 200 flag, sporo ulotek i specjalnych naklejek.

Dzień Flagi RP

- Akcja powstała w celu odpowiedzi na coraz częściej pojawiającą się sytuację w naszych miejscowościach. Otóż rzadko w trakcie ważnych świąt narodowych można na ulicach zobaczyć flagi, umieszczane przez mieszkańców – opowiada Lesław Józefowicz ze słubickiego hufca ZHP.

Dla instruktorów ZHP od samego początku edukacja obywatelska i kształtowanie u młodych ludzi postaw patriotycznych były bardzo ważne. Dlatego właśnie 2 maja harcerze wyszli na ulice swoich miast, zachęcając mieszkańców do wywieszenia flagi i przypominając im o znaczeniu tego symbolu narodowego.

W Słubicach, Rzepinie i Cybince harcerze stworzyli swoje stoiska oraz rozdawali specjalnie na tę okazję przygotowane ulotki, zachęcające do wywieszania flagi. Każdy mógł też otrzymać naklejki z hasłem "Flaga w akcji!".  Stoisko ZHP w Słubicach odwiedził nawet sam burmistrz Mariusz Olejniczak. On także otrzymał od harcerzy pamiątkową naklejkę i hufcową ulotkę.

Harcerze rozdawali również to, co najważniejsze – w ręce mieszkańców trafiło 200 flag państwowych w dużym rozmiarze. Każdy z obdarowanych otrzymał zadanie: należało umieścić ją na budynku lub w innym widocznym miejscu. Harcerze mają nadzieję, że rozdane flagi zajmą godne miejsce przy budynkach i w oknach domów przy okazji kolejnych świąt narodowych.

Poniżej zdjęcia udostępnione naszej redakcji przez hufiec ZHP Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.