Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Z tej informacji ucieszą się rodzice: ZNP ogłosiło zawieszenie strajku pracowników oświaty. W najbliższy poniedziałek dzieci normalnie pójdą do szkół i przedszkoli. Ale strajk może ponownie zostać odwieszony we wrześniu.

dziecko praca
Koniec z oglądaniem bajek w pracy u rodziców - dzieci wracają do nauki

Strajk pracowników oświaty rozpoczął się 8 kwietnia. Rodzice różnie zapewniali opiekę swoim pociechom: jedni angażowali do pomocy babcie, inni zabierali je ze sobą do pracy, niektórzy oddawali maluchy do przedszkoli, gdzie opiekę nad nimi sprawowały dyrektorki. Starsze dzieci przeważnie zostawały w domach, wychodziły na podwórko, czuły się trochę tak, jakby już były wakacje.

Ten czas już się kończy. Choć przedstawicielom rządu i protestujących wciąż nie udało się osiągnąć porozumienia, 25 kwietnia, krótko po godz. 13, prezes ZNP Sławomir Broniarz ogłosił decyzję o zawieszeniu strajku. Protest zostaje zawieszony od 27 kwietnia do 1 września – po to, aby dać uczniom szansę zakończenia nauki.

Nauczyciele wrócą do pracy w poniedziałek 29 kwietnia. S. Broniarz podkreślił, że strajk zostaje zawieszony, ale się nie kończy. Związek nie rezygnuje z postulatu 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia. Do września obie strony mają czas na wypracowanie kompromisu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Janusz Pawlacz 2019-04-26 07:38
Od samego początku było wiadomo, że nie o nauczycieli chodziło w tym proteście. Była to czysto polityczna zagrywka(PO-KO, KOD, SLD, PSL), żeby dowalić rządowi.
ZNP nauczył młodzież w jaki sposób nie należy przeprowadzać negocjacji. Nauczyciele pokazali swoją prawdziwą twarz w obraźliwych dla ucznia przyśpiewkach. Rodzice przejrzeli na oczy komu powierzają edukowanie dzieci.
A może Broniarz nic nie przegrał. Może wykonał zadanie, które miał wykonać, tyle że na poziomie minimum. Obalenie rządu było zadaniem nr 1, ale poróżnienie kolejnych grup społecznych między sobą jest dla niego i tych, którzy za nim stoją, też sukcesem- kolejny, mały krok w poróżnianiu Polaków.
#2 opszyns 2019-04-26 08:34
Janusz a ty działasz z ramienia Pisu ? Zapłacili Ci za ten wpis czy sam z siebie piszesz takie głupoty. Nie ma jak dobra zmiana potrzebują takich jak ty. Pamiętaj że rząd nic nie może dać , bo rząd nic nie ma. Żyją z podatków moich Twoich a jak im brakuje to podwyższą coś np. Cenę paliwa i kasa jest. Pomyśl to nie boli.
#3 cinek88 2019-04-26 11:16
Pawlacz: Niestety masz racje, szkoda tylko Nauczycieli! ZNP to czysto polityczna przybudówka partyjna kiedyś SLD obecnie KE
#4 Rob 2019-04-26 12:33
No właśnie ww.Pawlacz nie ma racji. Nie o Broniarza tu idzie, lecz o nauczycieli. PIS-owski rząd upokorzył nauczycieli na maksa. Na ich miejscu wolałbym teraz na kasie w markecie pracować. A obrońców znienawidzonego PIS-u tu nie potrzebujemy.
#5 Piotr8807 2019-04-26 14:15
W Polsce nie tylko nauczyciele zarabiają za mało. Niestety ale tak jest rzeczywistość, więc jeśli taka krzywda im się dzieje to dlaczego po prostu nie zmienią pracy ? Ilu ludzi pracuje w swoim zawodzie ?
Poza tym rząd przygotował podwyżki tylko w transzach dlaczego nie przyjęto tego ? Pensum w Polsce również należy do najniższych w Europie, może warto było by się nad tym wszystkim zastanowić i ocenić czy strajk rzeczywiście nie miał charakteru politycznego ;)
#6 achuga 2019-04-26 20:21
Czy aby na pewno chcesz aby nauczyciele zmienili zawód i pracę? Kto wówczas będzie uczył nasze dzieci? To, że nie tylko nauczyciele zarabiają za mało, wszyscy wiemy, ale jak się okazuje tylko oni nie mogą walczyć o swoją godność bo albo ich strajk ma charakter polityczny albo robią wszystko przeciw dzieciom i ich rodzicom. Ludzie zastanówcie się. Oczywiście że strajk uderza w nas rodziców, ale kiedy mieli strajkować? W wakacje? Wtedy już zupełnie nikt nie zwróciłby na ten strajk uwagi. Ten strajk najbardziej uderzył w nas, rodziców, bo tak naprawdę nie mamy wiele do zaoferowania swoim dzieciom, męczy nas ich obecność, nie potrafimy zorganizować im czasu, nie potrafimy po prostu z nimi być rozmawiać. A tu nagle okazało się ze nie idą do szkoły i wielka tragedia. Pomyślcie, że nauczyciel spędza z naszymi dziećmi więcej czasu niż my sami. To jest smutne.
#7 Tomi70 2019-04-26 21:05
Piotr8807.Znam kilku nauczycieli którzy poświęcili się swojej pracy.Wiele wysiłku i zaangażowania w to włożyli.Są to ludzie z prawdziwego powołania, podobnie jak wielu innych w kraju. Nie pisz więc takich bzdur, żeby zmienili sobie pracę- ot tak jak im się nie podoba,bo to godzi to w ich godność, a przez ciebie przemawia zwykły egoizm.
Inna sprawa to fakt,że w naszej oświacie jest żle -wiadomo od dawna.Gdzie był wtedy ZNP z Broniarzem na czele?,Nagle obudzili się teraz.Ja również uważam że ten strajk miał charakter polityczny i tak jak napisał cinek88, najbardziej szkoda mi tylko nauczycieli, nie tylko tych których ja pamiętam ze szkoły i żywię do nich szacunek.,
#8 Piotr8807 2019-05-02 08:03
Tomi70- Trochę Ci się pomieszało. Również znam kilku nauczycieli którzy poświęcają się swojej pracy wkładają w to wysiłek zaangażowanie itp. - tak jak w każdym innym zawodzie, nie powiedziałem że tak nie jest, uwierz mi w każdym zawodzie są tacy- to po pierwsze. Nie zrozumiałem natomiast co miałeś na myśli mówiąc że przemawia przeze mnie zwykły egoizm, ale mniejsza o to.
Po drugie. Skoro wszyscy wiemy od dawna (co widać nawet po powyższych komentarzach) że w oświacie jest źle - masz rację, dlaczego wszyscy nagle obudzili się teraz, kiedy właśnie zaczęli dostawać podwyżki ? Gdzie byli przez te wszystkie wcześniejsze lata ?
Po trzecie - jeśli chodzi o zmianę pracy to: nauczyciel za swoją pracę dostaje wynagrodzenie, jeśli mu nie pasuje takie wynagrodzenie to może zmienić prace na lepiej płatną np. w sektorze prywatnym tak jak inni, dzieje się tak na całym świecie nic w tym dziwnego. Chcę uświadomić tutaj wszystkim że to nie jest tak że ktoś się urodził nauczycielem i musi nim być do końca życia lub dostał wyrok i musi pracować w szkole, tak nie jest.
Po czwarte: Również żywię szacunek do nauczycieli - tak jak do wszystkich innych ludzi, miło ich wspominam ze szkoły, szkoda mi wszystkich którzy mało zarabiają i chciałbym aby place rosły systematycznie, ale we wszystkich sektorach. Poza tym nauczyciele trochę mają pecha że wybrali sobie takiego przedstawiciela który nie potrafi zawrzeć kompromisu.
#9 Tomi70 2019-05-02 12:25
Piotr8807 .Zapewniam cię że nic mi się nie pomieszało. Po to jest to forum, aby kazdy mógł wyrazić swoje zdanie.Może nie zrozumiałeś mnie do końca. Nie trzeba być Pisiorem czy też innym aby zrozumieć że cały ten strajk to czysto polityczna zagrywka. Przepraszam jeśli cię uraziłem, ale nie jest łatwo zmienić charakter pracy tak ot po 30-stu latach pracy,tylko dlatego,że tam u góry przy władzy toczą się przepychanki. Ja też nie pracuję w swoim zawodzie.Tylko ,że dla mnie to żaden problem.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.