Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
18 kwietnia po raz kolejny policjanci ze Słubic zorganizowali zbiórkę krwi. Dzięki akcji „Oddaj krew na święta” Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze wzbogaciło się o kolejne litry tego drogocennego płynu.

zbiorka krwi_wielkanoc

Krwiobus, czyli mobilny autobus wyposażony w sprzęt do poboru krwi, tradycyjnie zaparkował przed siedzibą komendy na ul. Władysława Łokietka. Choć trwała już przedświąteczna gorączka z możliwości oddania krwi skorzystały 24 osoby – nie tylko policjanci, ale również pozostali mieszkańcy Słubic.

- Funkcjonariusze podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie – opowiada Ewa Murmyło z KPP Słubice. - Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie - dodaje.

I tego cennego daru po akcji w Słubicach przybyło całkiem sporo. Łącznie zebrano 10,8 litrów, które trafiły do banku krwi, a stamtąd zostaną rozdysponowana do najbardziej potrzebujących miejsc, głównie szpitali w naszym regionie.

O kolejnych zbiórkach będziemy informować na bieżąco.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.