Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Szare, bure i łaciate, wszystkie koty za pan brat… Kto pamięta tę bajkę? A kto lubi charakterne mruczki? Już niedługo do Słubic na pokaz przyjadą rasowe koty z całej Polski. Perskie, syjamskie, norweskie, abisyńskie… Będzie to doskonała okazja do tego, że je nie tylko zobaczyć, ale także pogłaskać. I porozmawiać z hodowcami.

koty plakat
Organizatorem Pokazu Kotów Rasowych jest klub felinologiczny Felis z Poznania. Jednym z jego członków jest Jerzy Banaszak, słubicki hodowca kotów rasy Maine Coon, jednocześnie zaangażowany w pomoc zwierzętom członek Stowarzyszenia na rzecz Ochrony Praw Zwierząt Animals Słubice.

To pierwsze takie wydarzenie w Słubicach. Specjalnie na pokaz przyjadą hodowcy prowadzący legalnie działające hodowle z całej Polski. - Jest to doskonała okazja poznać wiele ras kotów w jeden dzień, dowiedzieć się ciekawostek na ich temat, dotknąć i przekonać się na żywo, jakie są w dotyku czy w utrzymaniu. Jest to także super okazja, aby dowiedzieć się czym należy się kierować przy wyborze kota rasowego, jak rozpoznać kota z pseudohodowli i nie kupić chorego czy z wadami genetycznymi – opowiada o pokazie J. Banaszak.

Podkreśla, że wydarzenie jest również dobrą okazją do tego, żeby spokojnie porozmawiać z hodowcami, którzy bardzo kochają swoje koty i chętnie udzielą wszelkich informacji na temat hodowanej rasy. Pokaz nie ma w sobie elementu rywalizacji, jaki towarzyszy wystawom. Dlatego jest dobrym czasem na rozmowy.

Koty, główni bohaterowie dnia, będą podczas pokazu przebywały w specjalnych, dużych klatkach. Ale nie tylko… - Jeśli poprosimy hodowcę to bez problemu i bardzo chętnie wyciągnie kociaka z klatki by go pokazać – obiecuje J. Banaszak.

Tego dnia nie tylko te rasowe koty będą ważne. Podczas pokazu będzie okazja wysłuchać prelekcji o opiece nad kotami wolno żyjącymi. A Stowarzyszenie Ochrony Praw Zwierząt "Animals Słubice" opowie o swoich działaniach. Na miejscu będzie można również kupić małe co nieco dla kota, np. akcesoria, poduchę czy drapak. A także smacznie zjeść.

J. Banaszak w imieniu organizatorów serdecznie zaprasza całe rodziny. I nieśmiało dodaje, że być może w niedalekiej przyszłości odbędzie się podobny pokaz, ale z psami w roli głównej.

Portal Słubice24.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Wstęp jest płatny: osoby dorosłe – 10 zł, dzieci - 5 zł.

Termin: 17.02.2019, godz. 10-16. Miejsce: Hala sportowa, ul. Piłsudskiego 11.

Komentarze   

#1 Mesonauta 2019-02-02 20:42
Chętne stoiska zapraszamy do kontaktu: mulancat@wp.pl z dopiskiem "pokaz stoisko". Można wystawiać się z żywnością czy z akcesoriami dla zwierząt- tematyka dowolna ;)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.