Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Fundacja Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych zachęca do udziału w nietypowych jesiennych porządkach. Do uprzątnięcia są skrzynki lęgowe dla ptaków i śmieci w parku przy al. Niepodległości.

Paweł Podkowa

Budki lęgowe to jeden z najprostszych sposobów ochrony ptaków, które mieszkają w miastach. W okresie lęgowym poszukują miejsc na złożenie jaj i wychowanie piskląt. I taką właśnie rolę spełniają budki lęgowe (poza nimi ptaki mogą zaleźć naturalne kryjówki, takie jak np. dziuple w starych drzewach).

Ale ptasie domki trzeba utrzymywać w czystości. Każdego roku, kiedy ptaki wyprowadzą już z budek swoje młode, skrzynki trzeba oczyścić ze starych gniazd i nieczystości. I takie porządki najlepiej zrobić właśnie jesienią. Pamiętają o tym przyrodnicy z Dziupli.

- Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz wspólnego dobra! Wspólnie pozbieramy śmieci i wyczyścimy skrzynki lęgowe dla ptaków w parku – namawia Natalia Duer z fundacji. Przyrodnicy zapewniają cały potrzebny sprzęt i poczęstunek. A także obiecują miłą atmosferę podczas pracy w parku.

Akcja odbywa się w ramach projektu "Rodzinne poznawanie przyrody" dofinansowanego przez Gminę Słubice.

Termin: 17.11.2018, godz. 11:00. Miejsce: park przy al. Niepodległości, pod dębem.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.