Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Od lat Słubice starają się o obwodnicę, która pomogłaby odkorkować miasto i zmniejszyła natężenie ruchu, szczególnie samochodów ciężarowych. Jednak jak do tej pory nie udało się pozyskać środków z Warszawy na tę inwestycję. Czy to właśnie się zmieniło?

obwodnica

Temat obwodnicy to temat rzeka. Powiedziano już o tym tysiące słów, dyskutowano dziesiątki razy, zbierano podpisy, a nawet protestowano blokując drogę. W Słubicach zmieniała się władza, ale nie zmieniło się jedno – jak obwodnicy nie było, tak nie ma. A nikomu z lokalnych polityków do tej pory nie udało się skutecznie przekonać władz krajowych, żeby wsparły jej budowę.

Mieszkańcy, niemal z wypiekami na twarzy, rozmawiają o obwodnicy za każdym razem, gdy miasto korkuje się po niemieckich świętach. Niedawno w publicznej dyskusji pojawiły się nawet głosy, że być może warto, aby Słubice tę ważną drogę wybudowały same.

Ostatnio pojawiło się światełko w tunelu. Dowiedzieliśmy się, że temat obwodnicy poruszono podczas oficjalne spotkania starosty słubickiego Marcina Jabłońskiego z posłanką Krystyną Sibińską, które odbyło się 12 stycznia w Starostwie Powiatowym w Słubicach.

Posłanka poinformowała, że w budżecie państwa na 2018 rok znajdą się środki na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy Słubic, czyli de facto zapoczątkowanie procesu inwestycyjnego. Jest to możliwe dzięki wniesionej autopoprawce do budżetu.

To bardzo ważna informacja dla Słubic. Czy temat budowy obwodnicy nabierze rozpędu? Zapytaliśmy Krystynę Sibińską o więcej szczegółów. Do tematu wkrótce wrócimy.

Komentarze   

#1 jkn51 2018-01-16 14:21
Pan starosta Jabłoński / PO /i , spotkał się z Panią Posłanką Skibińską / PO / . Na kawie. Będzie studium opracowane. Pytam się które studium z kolei to będzie ? Ile dziesiątek wariantów już na półkach zalega i ile pieniędzy w błoto już poszło. Dawno , dawno temu , w czasie gdy architektem powiatowym był nieżyjący już od lat inż. Opara w wydziale który się nazywał GKPOŚiK opiniował studium obwodnicy przebiegającej przez dzisiejsze osiedle domków jednorodzinnych / dawny poligon / i wybiegającej za Drzecinem na drogę w kierunku Kostrzyna.. Minęło lat 42 , Kto zna Pana Skawińskiego może sprawdzić , Pan Skawiński jeszcze czynny zawodowo choć na emeryturze. Pamięć ma dobrą. Potwierdzi. Kolejne pieniądze pójdą dla zatkania gąb lokalnemu społeczeństwu ,a jak dotąd nawet pomysłu na przebieg trasy nie ma. P.S Panie starosto , jak ma się boisko przy rolniczaku ? Działa już ? Aaaa nieee ? To niechże się Pan odwoła na miłość Boską !!!
#2 clasic1 2018-01-16 16:03
Nie bądż jkn51 człowiekiem małej wiary . Wszak p.Jabłoński przez lata dał się poznac jako czlowiek któremu zależy tylko na dobru , szczęściu wyborców i tych którzy dają mu chleb- podatnikom i wierzę że stać go na kupno kilogramów zatyczek do uszu i wybudowaniu obwodnicy przebiegającej koło jego posiadłości . Aby Słubice rosły w siłę a .......... dostatniej ;-)))))) Nie wierzcie złym ludziom że ta aktywność w temacie ma jakikolwiek związek w wyborami samorządowymi !!! :-))))))
#3 jkn51 2018-01-16 16:25
clasic1 pokonałeś mnie siłą swoich argumentów.
#4 clasic1 2018-01-17 10:32
Przez wrodzoną skromność dodam że siłom (argumentów) i godnościom osobistom ...również ;-)))) Taką mam nadzieję ;-))))

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.