Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Remont drogi

W Słubicach ruszyły długo wyczekiwane i zapowiadane remonty dziurawych dróg. Na razie w wybranych miejscach zerwano asfalt, ale niedługo pojawi się tam ciężki sprzęt i rozpocznie się kładzenie nowej nawierzchni.

O planach dotyczących remontu gminnych dróg pisaliśmy na początku września – ZOBACZ.

Wielu mieszkańców z ulgą przyjęło tę wiadomość, bo dziury na drogach mocno dały się im we znaki w ostatnich miesiącach. Większość z nich to „efekt uboczny” zakrojonej na szeroką skalę modernizacji sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Choć prace głównie były prowadzone technologią bezwykopową, to w wielu przypadkach nie obyło się bez tradycyjnych wykopów.

Realizowany przez Zakład Usług Wodno-Ściekowych projekt jest już na finiszu. Jak przekazał nam prezes ZUWŚ Kazimierz Góra, na większości ulic prace zakończyły się (na części potrwają jeszcze do końca listopada), a to oznacza zielone światło dla drogowców.

Ci pojawili się już na wybranych ulicach i zerwali stary asfalt. M.in. na placach Przyjaźni i Wolności oraz ulicach Sienkiewicza, Żeromskiego i Podchorążych. W wybranych lokalizacjach nawierzchnia będzie całkowicie odtworzona, a w niektórych tylko miejscowo uzupełniona. Które dokładnie ulice będą remontowane przeczytacie TUTAJ.

Wg informacji z Urzędu Miejskiego w Słubicach prace związane z remontem dróg potrwają do końca listopada. Wykonawcą robót jest firma Eurokop.

Poniżej zdjęcia z dzisiejszego spacerku.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.