Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mural Słubice

Spacerkiem po mieście zajrzeliśmy na parking przy Starostwie Powiatowym w Słubicach, gdzie w miniona niedzielę pojawił się nowy mural. A na nim superbohaterowie trudnych czasów – czyli pracownicy służby zdrowia.

Malowidło powstało na ścianie jednego z garaży przy starostwie. Był to element szerszego projektu pt. "Sztuka na granicy", który realizowała Fundacja Dobro Kultury. Autorem murala jest Tomek Romanow, który nie tak dawno wykonał m.in. herb UKS Polonii Słubice (ZOBACZ).

- Jeszcze raz wielki szacun za talent i wykonanie! Mam nadzieję, że to dopiero początek! - tak podsumowała powstanie murala Marzena Słowodnik, koordynatorka projektu.

A jak wypowiedział się o nim sam artysta? - Są lekarze, którzy nie śpią przez 24 h lub śpią na podłodze na korytarzu w szpitalu, by ratować ludzkie życie. I ten mural jest dedykowany właśnie im - napisał w mediach społecznościowych.

Pracę docenił także starosta słubicki Leszek Bajon. - Tematyka zapewne nikogo nie dziwi. Ostatnie miesiące udowodniły, że nie wszyscy zamaskowani superbohaterowie noszą peleryny. Są wśród nas, niosą pomoc, ryzykują, będąc przy tym często niedoceniani - powiedział.

Przedsięwzięcie powstało przy finansowym wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Słubicach. W ramach tego samego projektu zorganizowano także warsztaty z instruktorami z grupy Westside People.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.