Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wimar parkowanie

Trudność znalezienia miejsca do parkowania irytuje wielu kierowców. Z kolei pieszych irytuje to, że kierowcy, parkując, zajmują cały chodnik. Zobaczcie, jakie zdjęcia zrobił jeden z internautów na os. Wimar.

W każdym tygodniu dostajemy zdjęcia źle zaparkowanych samochodów. Spora część z nich to fotografie aut zaparkowanych na chodnikach w taki sposób, że utrudniają lub uniemożliwiają przejście pieszych.

Ostatnio na ten właśnie problem zwrócił uwagę jeden z mieszkańców os. Wimar. Zrobił zdjęcia zaparkowanych pojazdów i opublikował je w internecie. Udostępnił je także naszej redakcji.

- Jako rodzic 4-letniej córeczki chciałbym mieć́ szanse pospacerować́ z nią̨ na naszym osiedlu bez potrzeby ciągłego omijania niewłaściwie zaparkowanych aut - napisał w komentarzu do zdjęć.

Zgodnie z przepisami, na chodniku, kołami jednego z boków lub przednią osią można zaparkować samochód, którego masa całkowita nie przekracza 2,5 tony. Ale warunkiem jest to, że pojazd nie utrudni przejścia pieszym, a szerokość pozostawionego dla nich miejsca nie jest mniejsza niż 1,5 m.

Jak widać na wielu zdjęciach, auta zajmują prawie całą szerokość chodnika. Wiadomo, miejsca jest ograniczona ilość, ale czy nie można tak postawić samochodu, żeby nie blokować przejścia innym?

Zapytamy, co na to słubicka Straż Miejska. Czy zna problem parkowania na Wimarze i reaguje na takie sytuacje? Do tematu wrócimy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 cinek88 2020-07-24 15:18
Kolejną boloączką osiedla Wimar jest brak w pobliżu dużych marketów spożywczych, typu: Lidl, Netto czy Biedronka...
Niejednokrotnie widziałem matki z małymi dziećmi, obładowane torbami z zakupami wracające na pieszo kilka kilometrów z centrum miasta, bo nie każdy ma dwa samochody lub prawo jazdy...
#2 Jaro252 2020-07-24 20:36
Raczej bolączką jest brak parkingów nie tylko na Wimarze ale we wszystkich osiedlach w Słubicach . A straż miejska nawet nie daje sobie rady z notorycznym parkowaniem na chodniku przy placu Wolności . O czym nie raz byli informowani .
#3 cinek88 2020-07-26 20:57
Jedną z możliwości ale drogą rozwiązania tego problemu jest budowa parkingów wielopoziomowych, lub też co często spotyka się w Niemczech w nowo budowanych osiedlach, budowa podziemnego parkingu pod budynkiem ale koszt budowy i ostatecznie mieszkań, urosły by znacząco.

Można też założyć automatyczne szlabany, wtedy ograniczy się parkowanie samochodów faktycznie tylko do mieszkańców osiedla. Podobny system funkcjonuje już w Słubicach na niektórych osiedlach mieszkaniowych.
#4 szunia 2020-07-27 06:56
Za mało parkingów czy za dużo samochodów? Mam pomysł: wybetonujmy wszystko, wytnijmy wszystkie drzewa, wykośmy całą trawę... a potem, kiedy przyjdzie upał i susza, udawajmy zaskoczonych. Albo zacznijmy choć od czasu do czasu używać nóg.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.