Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/08/25 17:40 #3398

  • worker
  • worker Avatar
  • Gość
  • Gość
zen napisał:

Perła napisał:

A ja mam propozycję! Załóżcie sami firmę i pozatrudniajcie takich samych, jak wy.




A po czym Perełko oceniasz jacy My jesteśmy ?? Może takie komentarze warto sobie podarować - bo co np. Twój wniósł do tego wątku ??
Jeśli ktoś jest wykształcony i wart dobrej pracy, to ma prawo się bać, tego, że trafi na pracodawcę który go będzie wykorzystywał bądź nie szanował jego samego, czy jego umiejętności. Jeśli stworzył taki wątek to dobrze jest mu coś doradzić lub odradzić, jak np. 'Prespo' - bo też dużo o tej firmie słyszałam, a nie się naśmiewać.

Pozdrawiam


Jeśli ktoś jest wykształcony i wart dobrej pracy, to niech nie szuka ciepłego etatu, tylko bierze się za swój interes i zakłada firmę. W dzisiejszych czasach pracodawcy dużo chetniejz atrudniają osoby prowadzące działalnosc. Rozliczasz sie wtedy fakturami, bez zadnych umów. Ja tak robię od 2 lat i jestem b. zadowolony. A Zus place sobie sam, będąc jednoosobową firmą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/08/26 09:39 #3403

  • junela
  • junela Avatar
  • Gość
  • Gość
znam wielu innych i też szukaja najemników nie pracownika.umowa sobie a życie sobie i jeszcze długo będziemy murzynami we własnym kraju.Mój mąż postawił się pracodawcy o pieniądze z nadgodzin to otrzymał wypowiedzenie ,ale nie załamał sie tylko szuka innego zatrudnienia ,a pracodawca niech nie myśli że jest jedyny na Świecie .Nie ma ludzi niezastąpionych .MIEJMY ODWAGĘ DBAĆ O SWOJE I UMIEĆ SIĘ PRZECIWSTAWIAĆ TYM DRANIOM

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/02 17:45 #3461

  • Pracodawca
  • Pracodawca Avatar
  • Gość
  • Gość
Kurczę a to jaja , ciekawe tylko dlaczego do mnie zawsze przychodzą złodzieje i lenie , jednego pracownika to mi policja zabrała , kilku mnie okradło , a ptrzestrzegam wszystkiego daję umowę , żadnych nadgodzin, płacę za urlop , pensja duzo powyżej 1000, plus zus oczywiście , a tu czytam że niema pracy !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/02 18:13 #3462

  • pracuś
  • pracuś Avatar
  • Gość
  • Gość
Ile to jest dużo powyżej 1000?
200 czy 2000 PLN?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/02 20:41 #3470

  • pracodawca
  • pracodawca Avatar
  • Gość
  • Gość
Jest i kolejny przykład , 8000tyś za czytanie ze zrozumieniem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/03 02:23 #3478

  • Pracownik
  • Pracownik Avatar
  • Gość
  • Gość
Zalozyciel tego watku nie dowiedzial sie duzo, 4 strony a wiekszosc to uniesieni honorem pracodawcy.
Zebyscie wy (pracodawcy) mieli honor i potrafili przestrzegac regulaminu pracy, ale to dopiero jak palmy wyrosna w Polsce.
Wogole ten temat powinien byc z dopiskiem ( tylko dla pracownikow )
Przeciez ci nasi Bosowie sa tacy idealni... i wszyscy sa najlepsi. Brak najgorszych :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/03 03:12 #3479

  • gość
  • gość Avatar
  • Gość
  • Gość
witam,powiem wam moi drodzy,że jaki pracownik taki szef.mielismy w pracy kilka osób które najpierw troszke porobiły swojego a gdy szef wyszedł to papierosek ,komóreczka ,pogaduchy,lustereczko i takie tam....fajna praca(bo na stołku sie siedzi cały dzien i nic nie trzeba robić!!!-tak pracownicy mówią do swoich znajomych)...a gdy szef wrócił to juz szef był tym złym ponieważ czepiał sie ,że nic nie zrobione i krzyczał,że za siedzenie na krześlei klepanie smsów to on nie płaci.........i wtedy i robota zła i szef!! więc nie okłamujmy się jesli uczciwie się pracuje to nikt sie o nic nie czepia i śmiało mozna upomniec sie o dobry zarobek w razie czego..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/03 11:21 #3484

  • pracuś
  • pracuś Avatar
  • Gość
  • Gość
pracodawca napisał:

Jest i kolejny przykład , 8000tyś za czytanie ze zrozumieniem

Zrozumiałem to co napisałeś. Czy w takim razie wypłacisz mi 8 milonów?
Zadałem proste pytanie, a Ty nawet nie potrafisz/nie chcesz na nie odpowiedzieć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/03 16:37 #3497

  • ...
  • ... Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja odradzam Pana D... ktory ma tak bardzo znany Bar u Szefa.Wyzyskiwacz i stary zbok.Kase niezle trzepie a pracownikowi placi 500zl za miesiac pracy.Umowy nie daje tlumaczac sie pokretnie.Za lada udaje "Super Sprzedawce" a na zapleczu wyzywa pracownikow.Odradzam prace u niego i jedzenie rowniez!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/03 17:26 #3498

  • Pracownik
  • Pracownik Avatar
  • Gość
  • Gość
Odradzam prace w Ramzesie, wiekszaosc pracownikow pracuje na czarno (ciekawe gdzie sa kontrole)
No tak ja wlasciciel ma plecy w urzedzie to moze wszystko.
Kelnerzy pracuja za darmo (napiwki to nie wszystko, jezeli w przyszlosci chce sie miec emeryture i godne zycie)
Odnowa Biologiczna nastepny przyklad, wlasciciele jezdza mercedesami najnowszej klasy a pracownicy zarabiaja najnizsza lub jeszcze mniej.
W Słubicach jest wiecej takich przypadkow.
Ludzie nie bojcie sie wymieniac listy pracodawcow ktorzy oszukuja. Moze zaraz wbije tu taki i mi odpisze ale tylko tyle moze :P
Najwazniejsze aby spoleczenstwo dowiedzialo sie prawdy a oni niech sie wstydza, chociaz watpie aby mieli wstyd.
Moze kiedys ktos sie za nich wezmie, dopoki wladza w naszym miescie sie nie zmieni to napewno nie.
Mamy wolnosc slowa, czekam na kontynuowanie tematu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/03 22:16 #3507

  • amelia
  • amelia Avatar
  • Gość
  • Gość
wow extra gościu z ciebie, a płacisz żeby nie iść na urlop czy płacisz za okres przebywania na urlopie bo to dwie różne kwestie przy czym ta pierwsza niezgodna z prawem. Zgodnie z art. 172 KP za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował.

czyli nie masz sie czym chwalić jeśli płacisz za okres przebywania pracownika na urlopie to dlatego ze nam pracownikom nalezy sie to jak psu zupa

p.s. też słyszałam bardzo złe opinie o szefostiwe Ramzesa, ktore wprowadziło gestapowskie zasady w pracy, słyszałam nawet, ze szef wychodzi z ałożenia ze nie płaci pracownikom podstawowej pensji (w rzeczywistości) bo maja duże napiwki, pytam tylko co szefowi do napiwków, napiwki dajemy my klienci jeśli jesteśmy zadowoleni z obsługi a taki szef ma za przeproszeniem g***o do nich ale jak widać w oczy kłuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/04 14:41 #3514

  • Ramzes - były pracownik ...
  • Ramzes - były pracownik ... Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja tylko dodam coś a propos Ramzesa. Rzeczywiście pracodawca nie wypłaca wynagrodzeń i w dodatku nakazuje podpisywać listę płac - w razie kontroli, także głupi nie jest! Fakt jest taki, że każdy może zdecydować czy tam zostanie czy tez nie - no i oczywistością jest, że jest to łamanie prawa z obu stron (wiadomo jakie pracownik ma wyjście jak chce tam pracować). Co do pracodawcy to jeszcze pozwolę sobie dodać, że jeśli tylko wyczuje, że ma do czynienia z kimś na poziomie, wychowanym i kulturalnym to od razu zmiesza taką osobą z błotem - gdyż sam reprezentuje niszę intelektualno-emocjonalną! Wszystkim myślącym o tej pracy, jako o etapie przejściowym, mówię - tak spróbujcie! Jeśli szukacie czegoś na stałe, tak żeby w papierach i na koncie się zgadzało - zdecydowane NIE!
Pozdrawiam uczciwych pracowników i pracodawców :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/04 16:29 #3517

  • kto to ?
  • kto to ? Avatar
  • Gość
  • Gość
Chwila, chwila. Jesli pracownik podpisuje listę płac tzn. ma umowe o pracę. Musi mieć płacony zus i podatki. Musi też mieć urlop ( też podpisują kartę urlopową ? )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/04 17:13 #3518

  • abc
  • abc Avatar
  • Gość
  • Gość
Pracownik napisał:

Mamy wolnosc slowa, czekam na kontynuowanie tematu.


Wolność słowa mamy, ale jest coś takiego jak zniesławienie. Jesli nie masz dowodów , nie oskarżaj. Internet nie jest także anonimowy, więc jeśli kogoś mocno wkurzysz, to szybko Cię znajdzie. Ja bym uważała na rzucanie nazwiskami na lewo i prawo, bo większość informacji czerpiesz jak widzę z ploteczek. Jesli komuś pracodawca bardzo przeszkadza, to umowe zawsze można rozwiązać. Najlepiej tylko narzekać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Najgorszy pracodawca.... 2009/09/04 17:38 #3519

  • Slubiczanin
  • Slubiczanin Avatar
  • Gość
  • Gość
Ramzes - były pracownik ... napisał:

Ja tylko dodam coś a propos Ramzesa. Rzeczywiście pracodawca nie wypłaca wynagrodzeń i w dodatku nakazuje podpisywać listę płac - w razie kontroli, także głupi nie jest! Fakt jest taki, że każdy może zdecydować czy tam zostanie czy tez nie - no i oczywistością jest, że jest to łamanie prawa z obu stron (wiadomo jakie pracownik ma wyjście jak chce tam pracować). Co do pracodawcy to jeszcze pozwolę sobie dodać, że jeśli tylko wyczuje, że ma do czynienia z kimś na poziomie, wychowanym i kulturalnym to od razu zmiesza taką osobą z błotem - gdyż sam reprezentuje niszę intelektualno-emocjonalną! Wszystkim myślącym o tej pracy, jako o etapie przejściowym, mówię - tak spróbujcie! Jeśli szukacie czegoś na stałe, tak żeby w papierach i na koncie się zgadzało - zdecydowane NIE!
Pozdrawiam uczciwych pracowników i pracodawców :)



Brawo kolego, wiecej takich szczerych wypowiedzi. Slyszalem ze nawet sprawa byla w sadzie. Niestety kto zezna ze godzil sie na takie rzeczy. Wina wedlug prawa jest obustronna, gdyz pracownik godzi sie na takie traktowanie i podpisuje liste. Bo co ma biedny zrobic, brak pracy to chociaz te napiwki ma. Wiec taki szef praktykuje takie zachowanie w dalszym ciagu. Poprzyjmowal pare osob na umowe dla przykrywki a wiekszosc tyra na czarno. Ludzie jak nie bedziecie pisali i naglasniali takich spraw na forum to tacy wyzyskiwacze dalej beda z nas robic murzynow.

Ja od siebie podam nastepna super firme.
PHU " EUROPA " Sp.J.

Zarobki najnizsze, ok ma takie prawo ;/ coz mamy takich rzadzacych co pozwalaja na placenie takiej stawki na poziomie jalmuzny.
Nie starcza na oplaty oraz zycie, oni tego nie rozumieja bo nie musza sie utrzymywac z pensji rzedu 1000 zl.
Najlepiej zabrac niz cos dac to ich system.
Najlepsze jest to ze wlasciciele tej firmy nie przestrzegaja nowelizacji sejmu do kodeksu pracy ktory mowi o zakazie pracy w swieta.
Pracownicy tam pracuja w sklepie z papierosami oraz w kantorach a wlasciciel nic sobie nie robi z tego i placi kary.
Dobre, cale slubice maja wolne oprocz stacji beznzynowych, aptek, placowek kultury i oswiaty, gastronomii ale tylko Firma wyzej wymieniona nie przestrzega przepisow prawa. Ciekawe ile jeszcze lamie praw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.