Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Wybory 2010 2010/10/29 07:43 #6825

  • SMJ
  • SMJ Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 0
kaczka napisał:

Pracownicy największego zakładu pracy w mieście (UMiG ) oraz instytucji zależnych, w trosce o swoje miejsca pracy, karnie razem z bliższą i dalszą rodziną pójdą zagłosować na "Bodzia"
Nikt mu nie podskoczy, kupił sobie głosy etatami w urzędzie.



Nie jestem zwolennikiem obecnego Burmistrza, ale większej głupoty tu nie czytałem. Chyba kaczuszko nie przysługuje Ci prawo głosowania jeszcze skoro piszesz takie durnoty:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/10/29 19:45 #6829

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Jak pisze głupoty, to podaj nazwę zakładu w Słubicach gdzie pracuje więcej ludzi !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

O:Wybory 2010 2010/10/31 20:29 #6836

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
www.ciszewicz.com

i tutaj mamy juz podanych wszystkich kandydatów na radnych od Pana Ciszewicza, pwoieimWam że nawet są oni nawet godni uwagi...może nie wszyscy ale...jest w czym wybrac. Wole ludzi niezależnych od parti,bo liczy sie interes społeczny a nie partyjny! a Pan Ciszewicz widzę że opropcz typowych ludzi ze społeczeństwa dobrał sobie naprawdę kilku specjalistów- brawa brawa! widzę tu godną reprezentacje dla miasta!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/10/31 21:08 #6837

  • Pawik
  • Pawik Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 1
martunia napisał:

...Czekam na mieszkanie juz 6 lat (a z tego co wiem, są osoby które jeszcze raz tyle czekają).

Kalina napisał:

...Walcz dziewczyno o swoje..

Martunia czekasz dopiero 6 lat? No to długa droga przed tobą, ja czekam na mieszkanie komunalne już 12 lat... 6 lat temu byłem na 20 pozycji, teraz jestem na 90 którejś tam pozycji, ciekawe jak ta lista idzie. :D Kalina masz rację tam chyba trzeba rzeczywiście "walczyć" bo oczekiwanie nic nie da. A może zbierzemy się tak wszyscy oczekujący na mieszkanie i wpadniemy do urzędu na jakąś "małą kawę" i rozmowę? A zabawne jest to, że niedawno pisałem z pewną miłą osobą w komentarzach, która powiedziała mi min."A od kiedy to wójt, burmistrz, prezydent czy premier odpowiada za to żebyś Ty i inni miał dostać mieszkanie? A może trzeba zakasać rękawy i samemu zapracować na własne mieszkanie..." Czyli wychodzi na to, jak toś się stara o mieszkanie komunalne to niepotrzebnie robi sobie nadzieje. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/01 15:47 #6842

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
i co myślicie o radnych? jakies opinie? odnosnie tych którzy juz widnieją na plakatach? ja widze znowu tre same buzie...sami nauczyciele prawie...ehhh szkoda bo nie o to chodzi by rady pedagogiczne ze szkół do urzędu prenosic;/;/ macie swoich faworytów? podpowiedzcie coś jesli mozecie o ludziach z plakatów? moze mała wymiana zdań, nie wierzę ze nie znacie tych ludzi...im wiecej zdan wymienimi miedzy sobą tym badziej poznamy ich i wybór bedzie rozsądniejszy:) zapraszam do dyskusji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/01 18:22 #6845

  • Kalina
  • Kalina Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 1
Masz racje. Bycie swiadomym wyborca oznacza posiadanie elementarnej wiedzy na temat kandydatow.Zadalam sobie trudu i poczytalam protokoly sesji Rady Miejskiej 2006-2010.Wiem,kto jest zwyklym klakierem,a kto nie.Procz dwoch nazwisk calej reszcie serdecznie dziekuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/02 06:40 #6847

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
a zkórego okregu wyborczego jesteś kalina? masz juz jakis typ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/07 10:38 #6928

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, wszystkich forumowiczów slubice 24

Od prawie 20 lat na stałe mieszkam w Słubicach ( od 2 miesiecy w Kunowicach) i prawie codziennie dojeżdzam do ZG( nie mam kierowcy, ani służbowego samochodu).

W gminie Słubice mieszka moja najbliższa rodzina i w Słubicach chodzi do szkoły mój syn. Jestem z urodzenia gorzowianinem, a z wyboru słubiczaninem obecnie jak mówię w delegacji w Zielonej Górze.

Zapraszam na stronę KWW Słubiczanie.pl i na forum. www.slubiczanie.pl

Postaram się być również tutaj częstym gościem


Pozdrawiam serdecznie

Dariusz Lesicki - Kandydat na Burmistrza Słubic CZAS NA ZAMIANY

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lesicki Dariusz. Powód: UŚCIŚLENIE

O:Wybory 2010 2010/11/07 12:00 #6931

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
jurand napisał:

Pan Lesicki jest wice prezydentem Zielonej Góry, której to prezydentem jest Janusz Ku bicki......Pytanie proste, dlaczego Słubice a nie zielona>? hmmmm..a no tak, bo to tam zostało miasto zadłużone na 250 mln złotych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panie ale tuitaj się Panu nie uda miasta ożywić bo gmina juz kredytów nie dostanie! musimy pospłacać stare by wyjść na prostą, a aby wyjść na prostą- trzeba oszczędności a nie szastania, nistety tutaj Pan świata nie zwojuje, niech Pan szuka gminy w której można wziąść kredyt i tam "rozwijać" swoją gospodarkę


Zadłużenie Zielonej Góry to niecałe 40% (do komisarza jeszcze daleko) i nie jest to zadłużenie Janusza Kubickiego 80 mln scheda po wcześniejszej pisowskiej prezydent Ronowicz. Reszta to zadłużenie wydane na inwestycje w Zielonej (Basen hala - 140 mln, drogi, boiska), a nie jak w Słubicach na konsumpcję - śmiać mi się chce czytając info w tubie słubickiej PO , że 14,5 miliona pozyskanych środków daje Słubicom miejsce lidera w województwie ( lidera od końca?). W trakcie kadencji do Zielonej Góry udało się pozyskać 400 mln PLN, czyli jeden dodatkowy roczny budżet. Kostrzyn, Ośno Lubuskie, Sulęcin pozyskały znacznie większe środki. A nasze władze jak napisały dalej są mitomanami
W tym roku ZG uzyskała kredyt na ponad 100 mln PLN z Europejskiego Banku Inwestycyjnego(Luksemburg), wcześniej poddała się audytowi światowej firmy ratingowej Fitch i uzyskała bardzo pozytywną opinię . Dlatego EBI uznał że dobrze zarządzamy finansami i udzielił nam wieloletniego kredytu inwestycyjnego.

Pozdrawiam Panie Jurandzie

Dariusz Lesicki - Kandydat na Burmistrza Słubic

PS Mam nadzieję ,że Pan Jurand nie został "oślepiony" i trzeźwo patrzy na rzeczywistość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lesicki Dariusz.

O:Wybory 2010 2010/11/07 12:17 #6932

  • Stanley
  • Stanley Avatar
  • Gość
  • Gość
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stanley.

O:Wybory 2010 2010/11/07 12:49 #6934

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Panie Stanley, chyba nie jest Pan zgorzkniałym człowiekiem bez poczucia humoru ?
Trochę dystansu i odrobinę netykiety

Tak dla Pana wiedzy :) slubiczanie.pl/forum/topic.php?id=4&page=4

Szanowni Państwo , co do wody - to wiele jej upłynęło w Odrze, a moi Szanowni Konkurenci tej wody wiele przelali. Tak się składa, że każda z tych osób obiecywała coś w swych kampaniach, każdy z nich miał dane współrządzić naszą gminą - to wyborcy zdecydują czy komuś można zaufać i czy aby ktoś frazesami nie stara się zatrzeć przeszłość. Mam zapewne łatwiej, bo pracując w inny instytucjach postrzegałem rządzenie z innej perspektywy, perspektywy zwykłego mieszkańca gminy Słubice.

Rozliczać mnie proszę po efektach, a nie po zamierzeniach.

Efekty mojej pracy dla Słubic są namacalne i realne. Kilka znaczących przedsiębiorstw w słubickiej podstrefie potwierdzi, że kilka lat temu przekonywałem ich do inwestycji w strefie. Dziś zatrudniają kilkaset osób i to jest dla mnie sukcesem. Proszę spytać Pana Hartmanna z Kohl Polska, przedstawiciel FRAB-y, Transhandu, Odlewnictwo Ciśnieniowe , Hoffman Polska, TranLogistyki i innych czy skutecznie przekonaliśmy ich do inwestycji w słubickiej strefie? Firmy te prowadzą działaność i życzę im dalszego rozwoju.

Co do zaplecza osobowego, to napisałem już, że decyzja o starcie w wyborach bezpośrednich nie jest dziełem chwili lecz kilkuletnich przemyśleń i wielu rozmów. Próbują Państwo pod różnymi pretekstami wydobyć informację kto np. będzie potencjalnym vice. Może dla poprawienie upadłej kondycji finansowej gminy należy zrezygnować z tego etatu, a zaoszczędzone pieniądze przekazać na naukę j.niemieckiego i matematyki w szkołach (w kadencji to ponad 0,5 mln złotych). Mam wizję sprawnego zarządzania gminą. Ostatnie 3 lata to dla mnie wielka nauka samorządu w trochę większej skali. Urząd, którym współkieruje jest urzędem gminy i starostwem powiatowym w jednym. Staramy działać skutecznie i sprawnie - przez 20 lat w Zielonej Górze nie można było wybudować basenu, nam udało się to w 18 miesięcy razem z halą na 5.000 osób. Rozwiązane zostały problemy z przedszkolami. Przyjęto zasadnicze dokumenty planistyczne, Studium Uwarunkowań i kilkanaście planów miejscowych. Utworzyliśmy przy współpracy z innymi jednostkami 200 ha obszar inwestycyjny Lubuski Park Przemysłowo Technologiczny. To tylko część z efektów. Tak jak powiedziałem z Zielonej Góry chcę przenieść do Słubic to co najlepsze!!!

Pozdrawiam

Darek Lesicki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/07 15:25 #6938

  • Stanley
  • Stanley Avatar
  • Gość
  • Gość
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stanley.

O:Wybory 2010 2010/11/07 15:44 #6939

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Stasiu, ale to są pytania głównie do obecnego burmistrza, a nie do pana Lesickiego czy Ciszewicza.
Poza tym, do upadku bazaru, poza pożarem przyczynił się też fakt naszego wejścia do UE, bazary nie tylko w Słubicach, ale na całej granicy zachodniej już nie są takim motorem jak były 8-10 lat temu.
Wprowadzenie Euro w Polsce dobije je całkowicie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2010/11/07 16:31 #6940

  • Stanley
  • Stanley Avatar
  • Gość
  • Gość
/////////////////////////////

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Stanley.

O:Wybory 2010 2010/11/08 13:51 #6952

  • Lesicki Dariusz
  • Lesicki Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Panie Stanley-u , wolę Stanisławie

Skoro mnie znasz osobiście, to wiesz jakim jestem człowiekiem.

Wielu kupców z bazarów to moi znajomi, jeśli mnie zaprosisz chętnie Pana odwiedzę. W moim programie wyborczym i na ulotkach jasno napisałem jako jedyny z kandydatów, że chcę wspierać lokalnych kupców i przewoźników (taksówkarzy, busiarzy). Powiedziałem i mówię NIE dla tramwaju. Taksówkarze i inni kierowcy stracą pracę , most zostanie zwężony i jego przepustowość dla samochodów ( wygodni Niemcy wybiorą przejście w Kostrzynie i tamtejszy bazar), straci Duży Bazar a Mały przestanie istnieć.
Innym elementem programu, jest forsowanie budowy basenu ( jak będzie go na nas stać) w okolicach OSIR i Bazaru , to zwiększy ilość osób, które odwiedzą Wasze miejsca pracy.

Inni kandydaci wspierają, bądź wspierali w przeszłości ideę tramwaju - ja zawsze byłem przeciw. Basen chcą budować na przeciw Urzędu, ja widzę basen w okolicach Bazaru i OSIR-u.


Panie Stanisławie zapraszam na spotkanie lub niech Pan powie gdzie mogę sie z Panem, Państwem spotkać

Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu klientów z euro w portfelu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.