Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Wybory 2010 2009/11/20 23:33 #4673

  • Wybory
  • Wybory Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam wszystkich,

w 2010 mamy wybory na burmistrza i do rady miejskiej. Ze względu na brak jakichkolwiek lokalnych gazet w naszym mieście które krytycznie oceniają prace polityków lokalnych oraz prace samorządów chcemy jako obywatele miasta Słubice stworzyć tym podpunktem forum dla wszystkich Słubiczan do wspólnej, merytorycznej dyskusji na temat najlepszych kandydatów na burmistrza oraz radnych tego miasta.

Będziemy wdzięczni za dyskusje na poziomie bez obrażania innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/21 14:50 #4678

  • obserwator
  • obserwator Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Brawo za utworzenie tego tematu,to po pierwsze.Brawo za uwage o braku obiektywnych mediow u nas.Z tego,co wiem to dopiero ugrupowania polityczne zastanawiaja sie,kogo wystawic na kandydatow.
Pewnie znowu bede musiala wybierac mniejsze zlo.Oficjalnie jednak informuje,ze juz nie zaglosuje na nikogo z PO,nawet na tych ukrytych pod roznymi twoimi glosami,ziemiami slubickimi itp.Tak sie chwalono ostatnio w witkacym sukcesami.Tylko jakie wymierne skutki tych sukcesow odczul zwykly ,szary slubiczanin?Jestem pewna,ze lokalna wladza robi wszystko,by zylo sie lepiej....lokalnej wladzy i znajomym kroliczka.Uczestnictwo w wyborach uwazam za swoj obowiazek i na pewno wezme w nich udzial,jednak bardzo skrupulatnie przyjrze sie kandydatom.Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/21 21:27 #4681

  • kess
  • kess Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Najlepszymi kandydatami na burmistrza jak i na radnego są osoby które kierowały z sukcesem swoją bądź cudzą firmę i nie doprowadziły do upadłości a ją rozwijały. W zadnym razie nie głosować na nauczycieli - bo nie mają żadnych kwalifikacji by decydować o naszych pieniądzach, to samo sie tyczy lekarzy. Strach mnie ogarnia gdy pomyśle o liczbie urzędników w naszym UM- chyba około 130. Myśle że połowa by wystarczyła o to osczędności rzędu 65 urzędników x 2500 zł z zusami x 12 miesięcy= około 2000000.
Głosując myślmy o tym że te osoby będą decydowały o naszych pieniądzach i nie głosujmy na tych , którzy nie mają o tym zielonego pojęcia. Popatrzcie kim teraz są nasi radni - tragedia a jak myśle o naszym poecie to widzę upadłość naszego miasta.
Jednym z idiotycznych pomysłów naszego burmistrz było kupienie siedziby dla ZAMK-u za 1500000zł.
Miasto jest jak przedsiębiorstwo trzeba myśleć o jego przyszłości otym by dochody były większe niż wydatki i aby duża część wydatków była przeznaczona na inwestycje które przyniosą dochody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/21 22:01 #4682

  • wyborca
  • wyborca Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Kierowanie firmą to nie to samo, co zarządzanie gminą.
Firma generalnie jest nastawiona na zysk i każda jej działalność będzie podporządkowana zwiększaniu tych zysków.
Gmina musi natomiast podejmować działania, które często zysku nie przynoszą ale służą społeczeństwu lokalnemu, wystarczy żeby budżet gminy zbilansował się do zera i długów nie przybywało i będzie OK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/21 22:11 #4683

  • Wybory
  • Wybory Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Dziekujemy za pierwsze wpisy na forum i pozytywny feedback

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 08:35 #4684

  • :)
  • :) Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
A ja chciałabym zagłosować na obecną zastępczynie burmistrza:).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 10:28 #4685

  • Basia
  • Basia Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Wybory napisał:

Dziekujemy za pierwsze wpisy na forum i pozytywny feedback


A ja jestem ciekawa w czyim imieniu piszesz? Skoro "dziękujemy" to chyba jest to większa grupa?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 12:14 #4688

  • obiektywny
  • obiektywny Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Nie chciałbyś (chciałabyś) z tą Panią pracować - totalna masakra!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 13:23 #4690

  • a.s.
  • a.s. Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
a ja muślę, że sensowna kandydatura to Pan Tomasz Ciszewicz, o ile sie nie myle to mało mu brakło w poprzednich wyborach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 16:40 #4699

  • :)
  • :) Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
obiektywny napisał:

Nie chciałbyś (chciałabyś) z tą Panią pracować - totalna masakra!!!!



Nie wiem czy ta odpowiedź jest skierowana do mnie , ale na wszelki wypadek odpisze .
Może warto by było dać szanse , chyba że <wnioskuje>jest aż tak - nieprzyjemna ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 17:14 #4702

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
:) napisał:

A ja chciałabym zagłosować na obecną zastępczynie burmistrza:).

A czymże on do tej pory się zasłużyła?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 17:44 #4703

  • bass
  • bass Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jak to czym ?? Jest znana z tego że jest ..znana ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 18:13 #4704

  • Wybory
  • Wybory Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Piszemy w imieniu tych, którym zależy na zerwaniu z teraźniejszymi układami
Piszemy w imieniu tych, którzy chcą aby Słubice lepiej wykorzystywały fundusze unijne
Piszemy w imieniu tych, którzy pragną aby nasze miasto miało w końcu niezależny dziennik
w którym rzetelnie opisuje się problemy naszego miasta i gminy
Piszemy w imieniu tych którzy chcą aby Słubice stały się miastem europejskim a nie jakimś dziwnym Slubfurtem bez własnej tożsamości
Piszemy również z apelem do wszystkich tych którzy do tej pory nie chodzili na wybory
IDZCIE I WYBIEZCIE KOGO CHCECIE ALE WYBIEZCIE W PELNEJ SWIADOMOSCI
KOGO WYBIERACIE !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 19:53 #4710

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Piszecie tak, że mam wrażenie, że już to słyszałem.
Przypominam sobie, w podobnym tonie wypowiadali się różni kandydaci w poprzednich wyborach.
Co do niezależnego dziennika, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście taki założyli, natomiast nie oczekujcie od tej, czy kolejnej władzy, żeby taki "rzetelny" dziennik tworzyła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Wybory 2010 2009/11/22 21:17 #4714

  • Wybory
  • Wybory Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Wydaje mi się ze się nie do końca rozumiemy. Nie interesuje nas dziennik który jest współfinansowany przez gminę i miasto Słubice. Ma być to w pełni nie zależna prasa finansowana przez reklamę.
A jeśli pewna partia polityczna o nazwie Prawo i Sprawiedliwość przywłaszcza sobie tak wysokie wartości jak właśnie prawo i sprawiedliwość to trudno opozycji powiedzieć jestem przeciw prawu i sprawiedliwości. Niestety jeśli rządzący dewaluują pewne słowa to staja się one z czasem oklepane również w aspekcie prowadzenia polityki lokalnej w naszym mieście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.