Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/21 16:35 #27180

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
Nie remontują źle, remontują też źle. Nie załatwią dotacji źla, ale gdy załatwią też źle. Nie inwestowali źle, będą inwestować jeszcze gorzej. Bierze my udział w paranoi. O co kaman

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/21 16:44 #27181

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3

HMR napisał:

Oj żal wam 4litery ściska (szczególnie HMR), że się udało taka dotację załatwić.


@lbaczyńska. Mylisz się. Sądzę, że jesteś BMW, czyli "Bardzo Mądrym Wielbicielem" obecnej władzy lub samą władzą. Niemniej jednak nie czytasz ze zrozumieniem i wiem, że jak ktoś pluje Tobie w twarz, to mówisz, że deszcz pada.

Mądrej głowie dość po słowie. Fakty :evil: :evil:

Co za różnica kim jestem, wszystkie moje wnioski popieram albo przepisami prawa albo wystąpieniem pokontrolnym NIK, albo faktami ogólnie znanymi. A ty coś tam rzucisz i kompletnie nie można tego zweryfikować

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/22 15:06 #27182

  • BlogerWolnaEuropa
  • BlogerWolnaEuropa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1

lbaczynska napisał:

HMR napisał:

Oj żal wam 4litery ściska (szczególnie HMR), że się udało taka dotację załatwić.


@lbaczyńska. Mylisz się. Sądzę, że jesteś BMW, czyli "Bardzo Mądrym Wielbicielem" obecnej władzy lub samą władzą. Niemniej jednak nie czytasz ze zrozumieniem i wiem, że jak ktoś pluje Tobie w twarz, to mówisz, że deszcz pada.

Mądrej głowie dość po słowie. Fakty :evil: :evil:

Co za różnica kim jestem, wszystkie moje wnioski popieram albo przepisami prawa albo wystąpieniem pokontrolnym NIK, albo faktami ogólnie znanymi. A ty coś tam rzucisz i kompletnie nie można tego zweryfikować


Ja stawiam na to że jest to drugie ja naszej rzecznik urzedu.
Broni bliskiego sobie burmistrza, na którego wcześniej wylewała "pomyje".
Do czasu kiedy nie stali się sobie bliscy.
Zastanawia mnie w jakiej partii dziś jest nasz burmistrz.
A dlaczego? Bo wcześniej zwierzył się w GL:
Nie należy do żadnej partii od 2003 roku. - Wystąpiłem z Platformy Obywatelskiej z powodu różnic programowych z ówczesnym przewodniczącym PO w powiecie, obecnie marszałkiem województwa Marcinem Jabłońskim - stwierdził. ( Ciekawe czy ktoś ma pismo Pana Tomasza C. rezygnacji z członkostwa w PO? ) Wcześniej Tomasza Ciszewicza popierało m.in. PiS oraz PSL. Teraz nie chce się wiązać z żadna partią. Ale był też członek stowarzyszenia Miłośników Ziemi Słubickiej.

Bardzo ciekawa polityczna przeszłość PiS, PSL, PO... dziś? Ale to chyba nie jest partia polityczna :)
W 2017 gmina ma do wydania 75,5 miliona złotych, ciekawe która firma wygra przetargi?
Jakie przetargi? Mamy to.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez BlogerWolnaEuropa.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/23 17:24 #27189

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3

BlogerWolnaEuropa napisał:

lbaczynska napisał:

HMR napisał:

Oj żal wam 4litery ściska (szczególnie HMR), że się udało taka dotację załatwić.


@lbaczyńska. Mylisz się. Sądzę, że jesteś BMW, czyli "Bardzo Mądrym Wielbicielem" obecnej władzy lub samą władzą. Niemniej jednak nie czytasz ze zrozumieniem i wiem, że jak ktoś pluje Tobie w twarz, to mówisz, że deszcz pada.

Mądrej głowie dość po słowie. Fakty :evil: :evil:

Co za różnica kim jestem, wszystkie moje wnioski popieram albo przepisami prawa albo wystąpieniem pokontrolnym NIK, albo faktami ogólnie znanymi. A ty coś tam rzucisz i kompletnie nie można tego zweryfikować


Ja stawiam na to że jest to drugie ja naszej rzecznik urzedu.
Broni bliskiego sobie burmistrza, na którego wcześniej wylewała "pomyje".
Do czasu kiedy nie stali się sobie bliscy.
Zastanawia mnie w jakiej partii dziś jest nasz burmistrz.
A dlaczego? Bo wcześniej zwierzył się w GL:
Nie należy do żadnej partii od 2003 roku. - Wystąpiłem z Platformy Obywatelskiej z powodu różnic programowych z ówczesnym przewodniczącym PO w powiecie, obecnie marszałkiem województwa Marcinem Jabłońskim - stwierdził. ( Ciekawe czy ktoś ma pismo Pana Tomasza C. rezygnacji z członkostwa w PO? ) Wcześniej Tomasza Ciszewicza popierało m.in. PiS oraz PSL. Teraz nie chce się wiązać z żadna partią. Ale był też członek stowarzyszenia Miłośników Ziemi Słubickiej.

Bardzo ciekawa polityczna przeszłość PiS, PSL, PO... dziś? Ale to chyba nie jest partia polityczna :)
W 2017 gmina ma do wydania 75,5 miliona złotych, ciekawe która firma wygra przetargi?
Jakie przetargi? Mamy to.

Ooo. Kolejny inteligentny inaczej. Co to wogóle ma za znaczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/24 09:13 #27191

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
W najbliższy czwartek, tj. 27.10.2016 r. ma się odbyć kolejna sesja Rady Miejskiej.

Czy znajdzie się chociaż 1 radny, który zada stosowne pytanie burmistrzom Ciszewiczowi i Siemińskiemu, ile będzie kosztować 1 m3 za wodę i ścieki w trakcie realizacji inwestycji oraz tuż po niej i przez najbliższe 20-25 lat?

:whistle: :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/24 11:46 #27192

  • jadziahej
  • jadziahej Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 7
HMR idź się baranie sam zapytaj jak cię ciekawość zżera :blush: :blush: :blush:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/24 11:56 #27193

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19

jadziahej napisał: HMR idź się baranie sam zapytaj jak cię ciekawość zżera :blush: :blush: :blush:


:laugh: oho, widzę, że oponenci przeszli do kontrofensywy. Jeśli chcesz kogoś obrażać, to zacznij zastanawiać się jakich to zaczynasz używać zwrotów. Fajny jesteś forumowiczu :woohoo:

:laugh: :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/24 12:00 #27194

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19

HMR napisał: W najbliższy czwartek, tj. 27.10.2016 r. ma się odbyć kolejna sesja Rady Miejskiej.

Czy znajdzie się chociaż 1 radny, który zada stosowne pytanie burmistrzom Ciszewiczowi i Siemińskiemu, ile będzie kosztować 1 m3 za wodę i ścieki w trakcie realizacji inwestycji oraz tuż po niej i przez najbliższe 20-25 lat?

:whistle: :evil:


To ile będzie kosztować woda i ścieki. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć jakie niespodzianki szykuje dla nich władza poprzez wspaniałomyślną inwestycję.

:whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez HMR. Powód: lol

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/24 13:17 #27196

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Też jestem tego bardzo ciekaw ile po wzięciu 30 mln kredytu przez ZUWŚ będzie kosztowała woda i ścieki. Jakie wpływy do firmy od mieszkańców pozwolą jej na bezproblemową spłatę odsetek i rat ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/24 16:44 #27197

  • BlogerWolnaEuropa
  • BlogerWolnaEuropa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ile będzie kosztowała woda i ścieki po wzięciu 30 milionów kredytu? Myślę, że będzie podobnie jak ze śmieciami.
"Urzędnicy tłumaczą, że zmiany te były konieczne, bo do tej pory część osób nie płaciła w ogóle za odbiór i utylizację śmieci.
– Dopłacać musiała gmina – wyjaśnia rzecznik prasowy słubickiego magistratu Beata Bielecka."
Więc analogicznie za straty w wodzie odsetki i samą inwestycję zapłacą ci co płacą w swoich opłatach.
Natomiast mnie ciekawi kto wygra przetarg na budowę?
Czy aby nie jest to słynna wszechobecna w naszym powiecie firma bądź co bądź, powiązana z wiceburmistrzem Siemińskim, czyli Mel-Bud z Sulechowa?
Mam skromną nadzieję że nasi włodarze nie będą płacić im z góry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/25 11:10 #27200

  • jadziahej
  • jadziahej Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 7
A ilu waszych sąsiadów nie płaci za wodę i ścieki ?????????????
Mają to w d...............
Tego nie widzicie?!
Zacznijcie od siebie.
I zapamiętajcie - NIC NIE MA ZA DARMO... :sick:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/25 14:51 #27201

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość

jadziahej napisał: A ilu waszych sąsiadów nie płaci za wodę i ścieki ?????????????
Mają to w d...............
Tego nie widzicie?!
Zacznijcie od siebie.
I zapamiętajcie - NIC NIE MA ZA DARMO... :sick:


Znasz jakieś sposoby na to aby nie płacić za wodę i ścieki. Jakieś nielegalne przyłącze poza licznikiem ? Podziel się z nami tą wiedzą.
Zastanawia mnie jedna rzecz. Proszę o odpowiedź zorientowanych. Skąd SOSIR bierze wodę do basenu i w jaki sposób ta firma rozlicza się z ZUWŚ-em
Prosiłaś @jadzia, to masz :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/26 08:16 #27202

  • HMR
  • HMR Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 164
  • Otrzymane podziękowania: 19
B) B) B)

Dla zainteresowanych dużych i małych zamieszczam rachunki pochodzące z jednej z gmin (nie najdroższej zaopatrywanych przez Wodociągi z Białogardu), w której wprowadzono niebotyczne ceny za 1 m3 wody i ścieków, oczywiście po zrealizowaniu „super” inwestycji.

Na uwagę zasługuje fakt dopłat do wody i ścieków, na które zrzucają się wszyscy regularnie płacący swoje rachunki. W ten sposób pokrywana jest różnica za tych, których nie stać opłacać faktur za wodę i ścieki.

Tegoroczna cena 1 m3 wody wynosi 9,68 zł, w tym dopłata do 1 m3 wody to 2 zł. Pozostaje zatem 7,68 zł. Cena 1 m3 ścieków wynosi 18,91 zł w tym dopłata 8,69 zł. Pozostaje 10,22 zł.
Niemniej jednak łączna niebagatelna cena za 1 m3 wody + ścieków wynosi 17,90 zł.

Ściągalność opłat za wodę i ścieki w ZUWŚiu z pewnością jest na znacznie wyższym poziomie, aniżeli opłat za odpady, których nie opłaca ok. 3000 mieszkańców naszej gminy.
Ciekawe ile u nas będzie kosztować 1 m3 wody i ścieków oczywiście po inwestycji.

Jutro rada miejska :D






Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/26 08:59 #27203

  • Mustafa
  • Mustafa Avatar
  • Gość
  • Gość
Najgorsze jest to, że oszczędzanie wody przez mieszkańców nic nie pomoże. Koszty własne ZUWŚ-u w tym spłata kredytu i odsetek musi być pokryta wpływami. Oszczędzanie wody spowoduje wyłącznie podwyżkę jej ceny. Nie ma innej możliwości. MNP (miłościwie nam panujący) chce nasz wepchnąć w bagno !
Czekamy na symulację i wyliczenie ile będzie kosztowała woda i ścieki po zrealizowaniu 60 mln inwestycji) Nie jest to trudne. Dlaczego MNP nabrał wody w usta ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mustafa.

Odp: NIK w ZUWŚ Sp. z o.o., a trzecia kadencja burmistrza Ciszewicza 2016/10/26 09:17 #27204

  • jadziahej
  • jadziahej Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 7
a będzie będzie się tłumaczył
rura zmięknie na przesłuchaniu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.