Za nami kolejny zimowy turniej Colloseum Cup organizowany na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią rywalizowali młodzicy. Najlepsza okazała się Akademia Piłkarska Warta Gorzów Wlkp.
Słubicka biblioteka po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią wznawia spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Pierwsze spotkanie już 30 marca. Działalność DKK polega na czytaniu, spotkaniach i dyskusji o książkach.
Wracamy do tematu pożaru w Nowym Lubuszu. Nie milkną głosy mieszkańców, którzy uważają, że z powodu zaniedbań Budimexu, firmy budującej wał przeciwpowodziowy, strażacy mieli utrudniony dojazd do pożaru. Mamy oświadczenie rzecznika prasowego Budimexu.
Dobra wiadomość dla kibiców. Już w najbliższy weekend rusza runda rewanżowa w IV lidze lubuskiej. W pierwszym meczu Polonia Słubice zmierzy się u siebie ze Spójnią Ośno Lubuskie. W trakcie spotkanie odbędzie się zbiórka na rzecz Ukrainy.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Słubicach biorą udział w ogólnopolskim konkursie grantowym „Tradycyjny sad”, ogłoszonym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Przy szkole powstanie owocowy sad z odmianami starych, tradycyjnych drzew.
Od lat ludzie decydują się na ponoszenie dodatkowych opłat w ramach prywatnej opieki medycznej. Nie ma co się dziwić, zważywszy na fakt, że w ramach bezpłatnego ubezpieczenia zdrowotnego często na lekarza musimy czekać miesiącami.
Kurs obejmujący 70 godzin lekcyjnych rozpoczyna się 16.03.2022 i odbywać się będzie w poniedziałki i środy w godz. od 17:00 do 19:30. Po ukończeniu kursu istnieje możliwość kontynuacji na miejscu nauki na wszystkich poziomach zaawansowania.
7 marca w Nowym Lubuszu spłonął dom. Zniszczenie są tak duże, że budynek nie nadaje się do zamieszkania – trzeba go odbudować. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy.
7 marca wieczorem doszło do pożaru domu w Nowym Lubuszu. Strażacy opanowali ogień, ale zdaniem mieszkańców nie mogli dojechać swobodnie do miejsca zdarzenia. Za ten stan rzeczy winią Budimex - firmę budująca pobliski wał przeciwpowodziowy.
Z okazji Dnia Kobiet wszystkich naszym czytelniczkom, klientkom, współpracowniczkom i oczywiście koleżankom z redakcji, składamy najserdeczniejsze życzenia.
Więcej…