Bogdan Zduńczyk, nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Słubicach, otrzymał wyróżnienie w konkursie na Lubuskiego Anioła Aktywności Młodych 2011. Celem przedsięwzięcia było znalezienie i nagrodzenie najbardziej aktywnych animatorów pracujących z młodzieżą w województwie lubuskim.
Jak każdego roku, słubickie przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunkami, zebrały się na placu Przyjaźni i wieszały ozdoby na miejskiej choince. Maluchom w ubieraniu drzewka pomagali Mikołaje. Zapraszamy na fotorelacji z tego wydarzenia.
Falubazowe Mikołajki 2011 zbliżają się wielkimi krokami. Kibice żużlowego mistrza Polski przygotowali ponad 1800 paczek, które przekażą m.in. podopiecznym domów dziecka i dzieciom z oddziałów szpitalnych z woj. lubuskiego, w tym ze Słubic.
Już wkrótce obiekty byłego Terminala Towarowych Odpraw Celnych w Świecku staną się własnością powiatu słubickiego. Zarząd powiatu zadecydował o zakupie terminalu po tym jak w trzech kolejnych przetargach nie udało się znaleźć nowego właściciela.
Już w najbliższy weekend w Słubicach odbędzie się IX edycja Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. W zawodach, które będą rozegrane w parku komunalnym za Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Słubicach, wezmą udział najlepsi przełajowcy w kraju.
W Gimnazjum nr 2 w Słubicach aktywnie obchodzono Światowy Dzień Walki z AIDS. Uczniowie mogli uzyskać informacje dotyczące zapobiegania zakażeniu. W akcję włączył się także słubicki sanepid.
10 grudnia odbędą się Dni Otwarte w Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia i Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach. Z tej okazji organizatorzy przygotowali kilka atrakcji dla odwiedzających.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach otrzymała dyplom za zajęcie drugiego miejsca w I edycji Lubuskiego Konkursu Gminnych Koalicji Programu Rozwoju Bibliotek. Wyróżnienie przyznano za realizację przedsięwzięcie pt. „Świętojańskie Wianki 2011”.
Fun Park zaprasza na mikołajkowe spotkanie dla dzieci, które odbędzie się 6 grudnia. Gwarantujemy niezapomnianą przygodę z naszymi animatorami w strojach Świętego Mikołaja oraz Śnieżynek. Przed przybyciem Mikołaja, Śnieżynki zaopiekują się dziećmi i przeprowadzą konkursy i zabawy.
21 listopada 2011 w Collegium Polonicum w Słubicach odbyło się seminarium zatytułowane „Co dalej planisto przestrzenny?”. Portal Slubice24.pl był patronem medialnym tego przedsięwzięcia. Zapraszamy do relacji przygotowanej przez organizatorów.
Więcej…