Do rozmów na najwyższym szczeblu powrócił temat przyłączenia się gminy Kostrzyn do powiatu słubickiego. Pomysł popierają burmistrzowie Kostrzyna i Słubic. Podkreślają, że oba miasta łączy Odra, bliskość Niemiec oraz wspólna strefa ekonomiczna.
Po świąteczno-noworocznej przerwie wracają treningi seniorskiej drużyny zespołu UKS Lotnik Słubice. Przedstawiciele klubu zapraszają nie tylko obecnych zawodników, ale także nowe osoby chcące grać w koszykówkę.
Willa SUPER DZIECKO przy ul. Różanej 3 w Słubicach organizuje prywatną opiekę nad dziećmi w wieku już od 4 miesięcy do 2,5 lat. Oferujemy dogodne godziny otwarcia, zabawę w domowej atmosferze oraz atrakcyjne warunki cenowe.
Po raz kolejny nagrodzono słubickie spółki w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Wyróżnienia za zeszły rok otrzymały NZOZ "Szpital Powiatowy", Zakład Energetyki Cieplnej oraz Zakład Usług Wodno-Ściekowych. Ponadto w konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju” nagrodę otrzymało przedsiębiorstwo budowlane WIMAR.
Jak co roku w styczniu odbyły się XXII Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych na szczeblu powiatowym. W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów przedstawiali autorskie prezentacje związane tematycznie z obrzędami i zwyczajami okresu Bożego Narodzenia.
Przedstawiciele Ruchu Palikota zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców powiatu słubickiego do współtworzenia Klubu Ruchu Palikota. Już wkrótce w Słubicach odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne.
Wczoraj wieczorem policjanci ze Słubic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o próbę zabójstwa 39-letniej mieszkanki Słubic. Do zdarzenia doszło podczas wspólnego spożywania alkoholu. Poszkodowana kobieta w stanie ciężkim trafiła do szpitala.
17 stycznia w internacie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach odbędzie się akcja pobierania krwi. Organizatorzy zapraszają do oddawania krwi wszystkich chętnych i zdrowych słubiczan (osoby pełnoletnie). Początek akcji zaplanowano na godzinę 9.00.
Wczoraj rano funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali pochodzące z kradzieży samochody. Właściciele pojazdów nie zdążyli jeszcze zgłosić zniknięcia aut, a mundurowi już je odzyskali. Wszystko działo się niedaleko przejścia granicznego w Świecku.
8 stycznia z naszą redakcyjną kamerą byliśmy obecni podczas XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słubicach. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez nas klipu wideo.
Więcej…