Jeśli masz w domu książę z biblioteki, której termin zwrotu dawno już minął, to przez najbliższy miesiąc możesz ją oddać bez regulaminowych konsekwencji. W ramach akcji "Maj - miesiącem przebaczenia" nie będą pobierane od czytelników żadne opłaty za przetrzymywane książki.
7 maja w hali koncertowej im. "Carla Philippa Emanuela Bacha" we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się uroczystość uhonorowania kompozytora, dyrygenta i muzyka Krzysztofa Pendereckiego za zasługi na rzecz polsko-niemieckiego porozumienia w obszarze muzyki.
Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w koszykówce chłopców zajęła 4 miejsce w finale wojewódzkim szkolnych rozgrywek. W walce o brązowy medal przegrała z ekipą Zespołu Szkół Chemicznych z Gorzowa Wielkopolskiego.
Firma WIMAR Nieruchomości oferuje nowoczesne osiedle składające się z 5 budynków 3-piętrowych tworzących rodzinną, przytulną atmosferę. Rozkład pomieszczeń w każdym z lokali został dokładnie przemyślany, tak, aby zapewnić wysoki komfort życia oraz poczucie bezpieczeństwa.
Piłkarki ręczne Zespołu Szkół Ekonomiczno-Rolniczych w Słubicach zdobyły trzecie miejsce w finałowym starciu Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. W pojedynku o brązowy medal zawodniczki ze Słubic pokonały piłkarki z Liceum Ogólnokształcącego w Żarach.
Od 4 czerwca do 1 lipca tymczasowo przywrócone zostaną kontrole na polskiej granicy z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Urzędnicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych argumentują taką decyzję względami bezpieczeństwa.
Zbliża się termin rozliczenia z fiskusem. Osoby, które jeszcze nie rozliczyły się z dochodów za zeszły rok, mają czas tylko do poniedziałku. Z tego powodu w ostatnich dniach kwietnia zostaną wydłużone godziny pracy urzędu.
Udanie rozpoczęli przygodę na koszykarskim parkiecie zawodnicy seniorskiej drużyny Lotnika Słubice. W pierwszym oficjalnym meczu towarzyskim pokonali na wyjeździe niemiecką drużynę SV Woltersdorf aż 87:59.
Trójka słubickich kierowców otrzymała wyróżnienia za szczególnie pozytywne zachowanie na drodze. Wszystko w ramach akcji pt. „Bezpieczny i kulturalny kierowca” organizowanej przez słubicką drogówkę, Polski Związek Motorowy i Fundację „Bezpieczne Miasto”.
W rozgrywanym wczoraj kolejnym spotkaniu IV Ligi Lubuskiej słubicka Polonia gładko wygrała z outsiderem rozgrywek Pogonią Skwierzyna 3:0. Gole dla słubiczan zdobywali: Mateusz Klimczak (40'), Robson (45') oraz Adrian Zieliński (56').
Więcej…