Jak zwykle we wrześniu, młodsi i starsi biegacze spotkają się podczas „Golickiej Mili”. To jedna z największych imprez biegowych na terenie gminy Słubice. Ma już swoją markę, wiernych zawodników i kibiców. Szlifujcie formę, biegamy w najbliższy piątek!
Znamy już wyniki konkursu na zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. Dofinansowanie otrzymało 25 autorskich kół zainteresowań (z 36 zgłoszonych propozycji). W tym roku dodatkowe zajęcia będą mieli nie tylko uczniowie, ale również… przedszkolaki. Uczniowie, rodzice, sprawdźcie, gdzie i z czego można skorzystać!
Jacek Kaczmarski starszym kojarzy się z pieśniami, gitarą, Solidarnością, a co o nim wie młodzież? Jego utwór „Limeryki o narodach” będzie motywem przewodnim wykładów, warsztatów i gry fabularnej, które zorganizuje w Słubicach Fundacja Underground z Krakowa. Spotkanie zakończy koncert twórczości tego pieśniarza.
W Słubicach powstaną nowe lokale socjalne. Miasto otrzymało na ten cel 1 mln bezzwrotnej dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Na przyznanie tego typu pomieszczeń w tej chwili oczekuje 47 osób.
Za nami Osthafen VII, festiwal teatralny, który przez 4 dni połączył kilkanaście różnych artystycznych wydarzeń, a także aktorów z różnych teatrów i widzów z obu stron Odry. Podczas imprezy swoje 25-lecie świętował Theater des Lachens (Teatru śmiechu) z Frankfurtu. Portal Słubice24 patronował całemu przedsięwzięciu.
W Polsce krew potrzebna jest co 15 sec. po to, żeby uratować czyjeś życie. Dlatego akcje oddawania krwi organizowane są regularnie. W Słubicach chętni tym razem będą mogli zgłosić się do internatu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (czyli dawnego „Rolniczaka”).
„Za oknami jesień, a do nas zawitała wiosna” – tak na przygotowaną przez siebie wystawę zapraszają studenci filologii polskiej jako obcej z Collegium Polonicum. Jej bohaterem jest Bolesław Leśmian, a dokładniej - jego poezja. Dacie się zaprosić do… malinowego chruśniaka?
Za nami pierwsza edycja imprezy o tytuł mistrza kierownicy. Zawody organizowane przez Szkołę Nauki Jazdy Agent przyciągnęły mnóstwo uczestników i sporą liczbę kibiców. Historyczny tytuł indywidualnie wywalczył Mateusz Murańka, natomiast w kategorii drużynowej wygrali Niebiescy, czyli ekipa składająca się z… policjantów.
Nasza pani sołtys jest najlepsza! Ewa Guzik, sołtys Kunic, zdobyła „Złoty Wianek”, czyli nagrodę czytelników w konkursie Gazety Lubuskiej „Lubuskie Kłosy 2017”. To konkurs dla kobiet, które są aktywne, działają na rzecz swoich miejscowości i ich mieszkańców. Nie brak ich w naszym województwie - tym bardziej cieszy wygrana sołtys z Kunic.
W najbliższy wtorek w Archiwum Miejskim we Frankfurcie nad Odrą odbędzie się wykład otwarty na temat postaci Maximiliana Lobody, pierwszego kapłana powojennych Słubic. Wykład poprowadzi społeczny opiekun zabytków powiatu słubickiego Roland Semik.
Więcej…