Nie zwalniają tempa siostry Podhajeckie z Górzycy. Marzec przyniósł im kolejne sukcesy na tenisowych kortach. Młodsza Dominika zajęła 3 miejsce podczas wojewódzkiego turnieju klasyfikacyjnego, a starsza Wiktoria otarła się o podium w mistrzostwach województwa młodziczek.

Po ostatnich udanych występach Dominiki Podhajeckiej  - brąz w singlu i złoto w deblu podczas mistrzostwach województwa oraz wicemistrzowstwo Polski krasnalek, apetyty kibiców zawodniczek GKT Smecz Górzyca był mocno rozbudzone.

Tym razem młodsza z sióstr udała się do Szczawna-Zdroju, gdzie w dniach 20-21 marca organizowany był Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatek (do lat 12).

W grze pojedynczej Dominika zajęła 3 miejsce. Podopieczna trenera Daniela Podhajeckiego pokonała w ćwierćfinale 6:2, 6:0 Oliwię Kibiń (UKS FTC Ściegny), a następnie w półfinale uległa 2:6, 1:6 Kornelii Ejsmont (Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój).

dominika podhajecka
Dominika Podhajecka (pierwsza z prawej)

- Wynik meczu zupełnie nie oddaje przebiegu spotkania, gdyż mecz był bardzo zacięty, a większość gemów była toczona na przewagi. Niestety dobrze usposobiona, starsza oraz dużo silniejsza fizycznie reprezentantka gospodarzy rozstrzygała większość gemów na swoją korzyść. Mecz z Dominiką jednak wyraźnie naruszył siły faworytki turnieju, która w finale nie wytrzymała fizycznie i przegrała po pasjonującym tie-breaku - przekazał naszej redakcji opiekun młodej zawodniczki.

W grze podwójnej Dominika Podhajecka w parze z Zuzanną Pacholarz (Redeco Wrocław) zajęły drugie miejsce na podium pokonując w półfinale zawodów 3:6, 7:6 i 11:9 parę Martyna Piechowicz (KS AZS AWF Wrocław) Wiktoria Kurec (KT Jelenia Góra) oraz ulegając w finale turnieju Jowanie Kołowrotkiewicz (KS AZS AWF Wrocław) i Kornelii Ejsmont (Klub Tenisowy Szczawno-Zdrój).

wiktoria podhajecka
Wiktoria Podhajecka

Praktycznie w tym samym czasie (19-20 marca) druga z sióstr, Wiktoria Podhajecka, walczyła w Zielonej Górze na Mistrzostwach Województwa Młodziczek (do lat 14) organizowanych przez Związek Tenisa Województwa Lubuskiego.

Mimo dłuższej przerwy turniejowej i widocznych braków w ograniu, potwierdziła swoją wysoką pozycję na arenie wojewódzkiej w tej kategorii wiekowej zajmując w zawodach czwarte miejsce.

Jak przebiegała rywalizacja? W swojej grupie eliminacyjnej Wiktoria zajęła 2 miejsce ulegając 4:6 i 3:6 Natalii Kowalczyk (GKT Nafta Zielona Góra) oraz pokonując po rekordowo długim meczu 6:3, 4:6 i 7:6 (1) Amelię Paluch (GKT Nafta Zielona Góra) oraz 6:2 i 6:0 Gabrielę Wajzer (NST). W meczu o 3 miejsce Wiktoria uległa Milenie Kubce (GKT Nafta Zielona Góra) 0:6 i 2:6.