Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lekkoatleci wywodzący się ze Słubic, Paweł Czapiewski (LKS Lubusz Słubice) oraz Marcin Lewandowski (UKS Police) wystartują w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Turynie (Włochy). Obydwaj biegacze, specjalizujący się na dystansie 800 metrów, nie są bez szans na medalowe pozycje.

Zawody odbędą się w trzech rundach (eliminacje, półfinały, finał). Biegi elliminacyjne odbędą się już dziś, 6 marca, o godzinie 16.55 (transmisja na stacji Eurosport). W sobotę 7 marca będą półfinały (jeśli nasi biegacze awansują) - godzina 16.30 (transmisja TVP Sport), a w niedzielę ewentualny finał - godzina 16.15 (transmisja TVP 1).

Paweł Czapiewski i Marcin Lewandowski
Paweł Czapiewski i Marcin Lewandowski na finiszowych metrach biegu na 800 metrów

W zeszłym rok obydwaj zawodnicy reprezentowali nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Paweł odpadł w eliminacjach, a Marcin awansował do półfinału (był tam jednym z tylko czterech europejczyków). Ponadto obaj są laureatami nagrody Rady Miejskiej w Słubicach przyznawanej słubiczanom za wybitne osiągnięcia.

Warto również dodać, że na Mistrzostwa Europy w Turynie trenerem kady Polski całej grupy biegowej został Tomasz Lewandowski (także wywodzący się ze Słubic - tu trenował pod okiem Piotra Kiedrowicz i kończył Liceum Ogólnokształcące), brat i jednocześnie trener Marcina. Więcej informacji o Marcinie Lewandowskim można znaleźć na jego stronie internetowej - www.marcin-lewandowski.pl

Zobacz program zawodów | Listy startowe biegu na 800 metrów
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Max 2009-03-09 18:38
Paweł Czapiewski to reprzezentuje słubicki klub Lubusz teraz, jak jest mieszkańcem Krakowa i jak był mieszkańcem Choszczna. Marcin Lewandowski reprezentuje Police
i nie biega dla naszego miasta. Szkoda dla niego czasu.
#2 Max 2009-03-09 18:38
Paweł Czapiewski to reprzezentuje słubicki klub Lubusz teraz, jak jest mieszkańcem Krakowa i jak był mieszkańcem Choszczna. Marcin Lewandowski reprezentuje Police
i nie biega dla naszego miasta. Szkoda dla niego czasu.
#3 Grzegorz 2009-03-10 12:47
Czapi nie mieszka już w Krakowie od kilku lat... nie ma już tam mieszkania, znowu ktoś sie myli :-)
#4 Grzegorz 2009-03-10 12:47
Czapi nie mieszka już w Krakowie od kilku lat... nie ma już tam mieszkania, znowu ktoś sie myli :-)
#5 ziomej 2009-03-10 13:02
A max to choruje chyba na tzw syndrom psa Ogrodnika i ciągle się do czegoś czepia :-) Mi tam ani Lewandowski, ani Czapiewski nie przeszkadzają, ani też mnie nie rajcują (ze sportem mam tyle wspólnego, że kiedyś paliłem sporty :-))) dzięki temu, że wszedłem na ten portal wogole się dowiedziałem o tym że taki czapiewski czy lewandowski istnieją. pozdro dla tych z browarem przed telewizorem ;-)
#6 ziomej 2009-03-10 13:02
A max to choruje chyba na tzw syndrom psa Ogrodnika i ciągle się do czegoś czepia :-) Mi tam ani Lewandowski, ani Czapiewski nie przeszkadzają, ani też mnie nie rajcują (ze sportem mam tyle wspólnego, że kiedyś paliłem sporty :-))) dzięki temu, że wszedłem na ten portal wogole się dowiedziałem o tym że taki czapiewski czy lewandowski istnieją. pozdro dla tych z browarem przed telewizorem ;-)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.