13 i 14 marca reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Golice wzięła udział w prestiżowym turnieju badmintona Babimost Open. W czterech kategoriach ekipa z Golic wywalczyła trzy miejsca na podium, w tym aż dwa na jego najwyższym stopniu.

Pierwszego dnia turnieju odbyły się gry eliminacyjne szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniom SP Golice przypadły w udziale trzy piąte miejsce, które wywalczyli Weronika Śliwińska, Hubert Alicki i Kornel Dahlke. Za nimi uplasowali się jeszcze Sandra Szczerbin i Maksymilian Andrzejewski, którzy nieco gorzej trafili w losowaniu grup.

Badminton Golice Babimost

Najlepiej z całej stawki spisało się dwóch gimnazjalistów - Piotr Żak i Hubert Ptak, którzy zakwalifikowali się do półfinałów rozgrywanych następnego dnia. Sobotnie starcia miały zadecydować o miejscach na podium.

Sportowe zmagania drugiego dnia turnieju zaczęły się od miłej niespodzianki. Świetnie spisała się Elżbieta Mierzejewska - trenerka UKS-u, która zajęła pierwsze miejsce w najstarszej kategorii kobiecej, wygrywając wszystkie swoje mecze.

W półfinale gimnazjalistów doszło do "bratobójczej" potyczki pomiędzy Piotrem i Hubertem, z której zwycięsko wyszedł ten pierwszy. Zwycięzca w finale spotkał się z faworytem turnieju, z którym przegrał wcześniej w kwalifikacjach. Nasz zawodnik zagrał "mecz życia" i pokonał swojego rywala 2:0.

Świetnie spisał się także jego kolega. Mecz o trzecie miejsce wygrał po niesłychanie zaciętej walce, zdobywając decydujące oczko przy stanie 10:10 w trzecim secie i remisie 1:1 w setach. Tym sposobem w kategorii gimnazjów zawodnicy UKS Golice zajęli dwa miejsca na podium.

- Cieszymy się ze zwycięstw, ale najważniejsze były dla nas i tak dwa dni spędzone w ruchu i duża grupa naszych grających zawodników. A Sandra i kilka innych osób obiecało, że w przyszłym roku również postarają się o puchar, a przynajmniej o medal - powiedziała naszej redakcji opiekunka UKS Golice.