Kliknij przycisk i otwórz MENU >>


Sobota to zmagania o medale Zrzeszenia LZS. Patronat nad tymi zawodami przyjęli Minister Sportu Mirosław Drzewiecki oraz Roman Jagieliński Przewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS. Honorowym gościem na samych mistrzostwach był Krzysztof Piasek Sekretarz KZ LZS w Warszawie. Nie zabrakło także władz samorządowych, które w tym dniu reprezentowali z-ca Burmistrza Słubic Katarzyna Mintus- Trojan oraz Starosta Andrzej Bycka a także Tadeusza Jesionka przedstawiciela Lubuskiego Związku Kolarskiego.

Po uroczystym rozpoczęciu kolarze mogli wreszcie udać się do swych ulubionych obowiązków czyli kręcenia pedałami. W tym dniu odbyła się rywalizacja w 6 kategoriach. Najlepiej słubicki powiat reprezentował syn starosty Andrzeja, Artur Bycka zdobywając trzecie miejsce w wyścigu dodatkowym o Puchar Burmistrza Słubic w kategorii młodzik. W klasyfikacji klubów zwyciężył UKS Jedynka Limaro Kórnik a w kategorii województw Wielkopolska wyprzedziła Lubuskie oraz Łódzkie. Podczas zakończenia wręczono zwycięzcom indywidualnym i drużynowym puchary, medale oraz medale.

Trzeba także wspomnieć, że niewątpliwą atrakcję tego dnia była nagroda specjalne dla wszystkich kibiców, którzy przyszli dopingować kolarzy a mianowicie rower ufundowany przez Ryszarda Kamińskiego właściciela firmy Sarex. Wystarczyło tylko wypełnić kupon i czekać na szczęśliwe losowanie jednośladu.

Podobne zmagania kolarzy, z tym, że o zupełnie inne cele odbyły się w niedzielę. Tym razem walczono w Finale Pucharu Polski czyli ukoronowania kilkunastu imprez tego typu, które odbyły się w całej Polsce. W większości klasyfikacji miejsca medalowe na koniec sezonu były już niemal przesądzone wcześniej, jednakże zdarzyło się w kilku przypadkach, że do ostatnich metrów walczono o kolejne punkty a tym samym wyższe miejsca w klasyfikacji. Oprócz wyścigów dla młodzików i młodziczek dodatkową motywacją był także czynnik finansowy czyli "nagrody w kopercie", które organizatorzy uzyskali dzięki wsparciu sponsorów miejscowych firm oraz ich prezesów: Zakład Usług Wodno- Ściekowych, Zakład Energetyki Cieplnej oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.

Jeśli ponownie jesteśmy przy młodzikach to nie wolno zapomnieć o ponownych sukcesach Artura Bycki, który w ostatnim wyścigu tegorocznego pucharu zajął III miejsce, natomiast w końcowej pucharowej klasyfikacji bardzo dobre II miejsce. Wielkie brawa dla tego młodego kolarza, który być może jeszcze zdobędzie to co udało się jego ojcu, choć trzeba przyznać, iż będzie to  niezwykle trudne zadanie.

Kilka słów podsumowania: Pod względem organizacyjnym wszystko wypadło bardzo dobrze, co potwierdzali licznie zaproszeni goście honorowi jak też, co najważniejsze, sami kolarze. Aura, lekko zimowa i przepięknie usytuowana trasa na wzgórzach za ośrodkiem sprawiła, że kibice, którzy przybyli obserwować to widowisko na pewno nie żałowali. Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia tej imprezy należą się słowa uznania. Szkoda tylko, że po raz kolejny nie dopisali kibice…

ZOBACZ WYNIKI | OBEJRZYJ GALERIĘ ZDJĘĆ

[Robert Tomczak]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jalabert 2009-01-20 21:20
Jakie 150 kolarzy tam było nich mało jak nie wiem co a kibice to chyba trenerzy i kolarze to oglądali lepiej zróbcie PUCHAR ŚWIATA to będzie lepsze widowsko na wet będzie tv
#2 jalabert 2009-01-20 21:20
Jakie 150 kolarzy tam było nich mało jak nie wiem co a kibice to chyba trenerzy i kolarze to oglądali lepiej zróbcie PUCHAR ŚWIATA to będzie lepsze widowsko na wet będzie tv
#3 urne 2009-01-20 21:33
siedzac przed telewizorem mogles/as nie widziec takiej ilosci
#4 urne 2009-01-20 21:33
siedzac przed telewizorem mogles/as nie widziec takiej ilosci

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.