Na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się wydarzenie dla miłośników lekkiej atletyki. 19 kwietnia zaplanowano Festiwal Rzutów o Puchar Starosty Słubickiego.

Zawody rozpoczną się o godz. 11:00 i obejmą rywalizację w konkurencjach rzutowych w różnych kategoriach wiekowych. Na stadionie zobaczymy m.in. zmagania w rzucie dyskiem, pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Jakpoinformował SOSiR, na liście startowej znajduje się już 65 zawodników, a łączna liczba osobostartów wynosi 95. Do Słubic mają przyjechać reprezentanci klubów m.in. z Poznania, Lubina, Gorzowa Wielkopolskiego, Kalisza, Zielonej Góry, Szprotawy i Maszewa.

To oznacza, że w zawodach wystąpią również sportowcy z doświadczeniem medalowym na mistrzostwach Polski.

Każda konkurencja zostanie rozegrana w systemie trzech prób oraz trzech dodatkowych rzutów finałowych dla najlepszych uczestników.

Organizatorem wydarzenia jest LKS Lubusz Słubice.

festiwal rzutow o puchar starosty