Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Prymulki Słubice

Za nami 1. Amatorski Turniej Siatkówki Damskiej o Puchar Burmistrza Słubic. To pierwsza odsłona imprezy organizowanej przez kobiety i wyłącznie dla kobiet! Zobaczcie, jak było.

Organizatorkami turnieju były słubickie Prymulki, grupa pań, która od wielu lat gra amatorsko w siatkówkę i bierze udział w różnego rodzaju imprezach w naszym regionie. - Po raz pierwszy zorganizowałyśmy taki turniej właśnie w odpowiedzi na zaproszenia zaprzyjaźnionych drużyn w poprzednich latach – wyjaśnia Iza Jednoróg, jedna z Prymulek.

16 września we wspólnym graniu w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach wzięły udział trzy drużyny. Oprócz gospodyń na turnieju zameldowały się panie z Ośna Lubuskiego i Sulęcina. Miała też być ekipa ze Starościna, ale niestety nie dotarła na imprezę.

Siatkarki mogły liczyć na doping kibiców, wśród nich była także zastępczyni burmistrza Słubic Adriana Dydyna-Marycka, która uroczyście otworzyła turniej. Z kolei burmistrz Mariusz Olejniczak na koniec rywalizacji wręczył drużynom ufundowane przez siebie nagrody i puchary.

Siatkarskie zmagania wygrała drużyna Do Garów Sulęcin, drugie były Prymulki Słubice, a trzecie miejsce zajęły panie z MLS Ośno Lubuskie.

- To było prawdziwe święto sportu, dobrej zabawy i promocji zdrowego spędzenia czasu. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejny turniej piłki siatkowej kobiet – podsumowała I. Jednoróg.

Imprezę odwiedziliśmy z naszym obiektywem, poniżej zdjęcia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.