Polonia Słubice

To miało być drugie zwycięstwo w drugich derbach powiatu słubickiego w IV lidze. Niestety, Ilanka Rzepin okazała się bardziej wymagającym przeciwnikiem niż Spójnia Ośno Lubuskie i pokonała Polonię Słubice 2:0.

Mecz odbył się 17 września na stadionie w Słubicach. Frekwencja dopisała i na trybunach pojawiło się mnóstwo kibiców obu zespołów. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a jedyne gole – i to dla gości – padły w drugiej części gry. Najpierw w 64 min. celnie strzelił Fabian Żygielewicz, a w 73 min. wynik meczu ustalił Mateusz Stefanowicz.

- Była walka, emocje i atmosfera na trybunach godna derbów. Mimo porażki słubiczanie zaprezentowali się z dobrej strony, za co po końcowym gwizdku zostali docenieni brawami przez najbardziej zagorzałych kibiców – czytamy w relacji na stronie Polonii.

Podopiecznym trenera Andrzeja Wypycha brakowało tym razem nieco szczęścia (słupek i poprzeczka w drugiej połowie). – Szkoda tej porażki, bo zaangażowanie było, sytuacje były. Bierzemy się dalej do pracy, bo wiele meczów przed nami – podsumował szkoleniowiec.

W ligowej tabeli Polonia spadła na 3 miejsce i to właśnie kosztem Ilanki, która dzięki zwycięstwu ma o jedno oczko więcej od słubickiej drużyny. Poloniści mają jednak rozegrany o jeden mecz mniej.