Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
puchar akacja

Za nami kolejna impreza organizowana przez Koło PZW nr 2 w Słubicach. Tym razem wędkarze rywalizowali w nocnych zawodach gruntowych o Puchar Sklepu Pod Akacją. Zwyciężył duet Mariusz Mijalski i Michał Dorniak.

Frekwencja dopisała, bo na zawody zgłosiły się aż 32 pary. Gorzej było z pogoda. Uczestnicy nie mieli łatwego zadania, bo pogoda była wietrzna i deszczowa, a łowienie odbywało się nocą.

Zbiórka odbyła się 29 lipca o godz. 16:00 nad Odrą na wysokości os. Krasińskiego, a już trzy godziny później, po losowaniu stanowisk, ruszyła rywalizacja.

Wśród uczestników byli niecodzienni goście. - Rangę zawodów podniosła para mistrzów, przedstawicieli firmy Genlog, Remigiusz Zielonka i Kamil Kwocz, którzy praktycznie prosto z mistrzostw świata zawitali na nasze zawody – opowiada Bogdan Hryniewicz ze słubickiego koła.

A jak przebiegała rywalizacja? - Początek nie wróżył wielkich wyników. Jednym brały częściej, innym rzadziej, ale mając na uwadze niedawną tragedię na Odrze, to i tak było całkiem dobrze. Trafiały się leszcze, pojawiło się kilka świnek, duże krąpie i rozpióry, nie zabrakło dorodnych płoci – opowiada B. Hryniewicz.

Po dwunastogodzinnej walce, następnego dnia rano, przyszedł czas na rozstrzygnięcie. Gdy rozpoczęło się ważenie, emocje były nie mniejsze niż przy losowaniu stanowisk. W międzyczasie na zawodników wracających z łowiska czekał gorący posiłek i prezentacja sprzętu wędkarskiego.

Ostatecznie okazało się, że najlepsza była para Mariusz Mijalski i Michał Dorniak. Panowie złowili ponad 28 kg ryb, mając wyraźną przewagę nad resztą zawodników. Z kolei między miejscami drugim a dziewiątym było bardzo ciasno, bo różnice wynosiły czasem po kilkadziesiąt deko (komplet wyników poniżej) – między 21 a 19 kg. Oprócz dekoracji najlepszych par odbyło się także losowanie nagród niespodzianek.

- W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim uczestnikom zawodów, wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach i przebiegu zawodów a w imieniu uczestników dziękuję organizatorom i sponsorom – podsumował B. Hryniewicz.

KOMPLET WYNIKÓW

Poniżej zdjęcia z zawodów udostępnione przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.